Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna ma nową placówkę w Radomiu. To przygotowania do uruchomienia lotniska

OPRAC.:
Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Nowa placówka Straży Granicznej w Radomiu rozpoczęła działalność we wtorek 15 listopada. Na początek pogranicznicy będą zajmowali się przeciwdziałaniem nielegalnej emigracji i zajmować się przestępstwami z udziałem cudzoziemców. Docelowo będą pracować na nowym przejściu granicznym, które zostanie utworzone na lotnisku w Radomiu.

W Radomiu ruszyła nowa placówka Straży Granicznej

Nowopowołana Placówka Straży Granicznej w Radomiu jest już siódmą podlegającą Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. Będzie obejmowała swoim zasięgiem wszystkie powiaty naszego regionu. Komendantem radomskiej placówki została major Straży Granicznej Dorota Frąk, dotychczas pełniąca funkcje kolejno zastępcy komendanta w Łodzi oraz w Bydgoszczy.

Jak informuje kapitan Dagmara Bielec, rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w początkowym etapie funkcjonowania, zadania Placówki Straży Granicznej w Radomiu ukierunkowane będą przede wszystkim na działania w terenie - w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji oraz przestępczości z udziałem cudzoziemców. Docelowo zaś - po planowanym na przyszły rok - uruchomieniu lotniczego przejścia granicznego i Portu Lotniczego Warszawa-Radom, funkcjonariusze z Radomia będą również realizować pełne spektrum zadań związanych z dokonywaniem i organizacją kontroli ruchu granicznego w porcie lotniczym, a także z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w przejściu granicznym.

Na co dzień funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu odpowiedzialni są za działania kontrolno-weryfikacyjne, w szczególności w zakresie kontroli legalności pobytu, kontroli legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzeniem działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzeniem wykonywania pracy cudzoziemcom.

- Poza zadaniami kontrolnymi, radomscy funkcjonariusze współpracując z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim przeprowadzają wywiady środowiskowe, jak również zapewniają cudzoziemcom szereg porad w zakresie ustalenia stanu prawnego i faktycznego ich pobytu oraz warunków jakie należy spełnić przy przekraczaniu granic Rzeczypospolitej Polskiej. Organizują konsultacje wizowe, przyjmują od cudzoziemców wnioski o ochronę międzynarodową oraz badają przesłanki do uzyskania przez cudzoziemców zgody na pobyt tolerowany lub na pobyt ze względów humanitarnych - przekazuje kapitan Dagmara Bielec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto