Turniej Tańca Radom Open 2017. Wystąpili najlepsi tancerze z Polski i Austrii

tnt
W tańcach latynoamerykańskich w kategorii dziecięco-młodzieżowej drugie miejsce zdobyli zawodnicy CMG Junior. Tadeusz Klocek
Ponad trzy godziny finałowej rywalizacji przyniosło zwycięzców w Międzynarodowym Turnieju Radom Open 2017. Wszyscy dostali puchary i nagrody.

Radom Open jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych turniejów formacji tanecznych w kraju. Odbywający się po raz szósty w naszym mieście turniej pokazał, że Radom może być stolicą tańca, o czym świadczył zarówno wysoki poziom tancerzy, jak i tłumy na widowni Hali Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

Do turnieju , który zorganizowała Akademia Tańca CMG Radom i Dom Kultury „Borki”, zgłosiło się 18 zespołów z Polski i Austrii, które zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 15 lat oraz powyżej 15 roku życia. Piękne stroje, idealnie dobrana muzyka i mistrzowskie umiejętności tancerzy sprawiły, że rywalizacja była naprawdę zacięta.

W tańcach latynoamerykańskich w kategorii powyżej lat 15 zwyciężył zespół z Wiednia, nasza grupa CMG Radom zamykała podium. W kategorii tańców standardowych pierwsze miejsce przypadło Schwarz Gold Standard A Team z Austrii. W kategorii tańców latynoamerykańskich w grupie dziecięco-młodzieżowej zwyciężyło Brawko z Błonia, a tuż za nim był CMG Junior. W rywalizacji formacji do 12 lat zwyciężył Bailamos Junior z Bydgoszczy, a w rywalizacji dziewcząt powyżej lat 15 -Elita Lejdis - Oświęcim. W kategorii dziewcząt do lat 12 zwyciężył zespół ZAK z Warszawy.

- Cieszę się, że zarówno publiczność, jak i tancerze, szczególnie z Austrii chwalili wysoki poziom zawodów i ich organizację - mówi Cezary Gruszka, trener z CMG Radom. - Polskie formacje pokazały, że świetnie sobie radzą, a CMG dostało zaproszenie na zawody do Wiednia w kwietniu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu turnieju, także rodzicom naszych zawodników.