Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Paczka na Kresy"

Iza Sawicka
Iza Sawicka
Społeczność XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczka na Kresy" zebrała ponad 50 kilogramów darów, które trafią do Polaków mieszkających za wschodnią granicą.
Społeczność XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczka na Kresy" zebrała ponad 50 kilogramów darów, które trafią do Polaków mieszkających za wschodnią granicą. XII LO w Radomiu
Społeczność XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu przyłączyła się do akcji charytatywnej "Paczka na Kresy" której organizatorem jest Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli placówki udało się zebrać blisko 50 kilogramów darów, które trafią do naszych rodaków za wschodnią granicą.

Uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu niosą pomoc Polakom na Kresach

Koordynatorem akcji "Paczka na Kresy" w XII Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu jest Sebastian Kwintal, nauczyciel języka niemieckiego i opiekun Samorządu Uczniowskiego i nie kryje on dumy z uczniów.

- Już od lat w okresie przedświątecznym nasz Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę artykułów spożywczych, leków, środków czystości i innych darów. Jako koordynator akcji jestem bardzo dumny z naszych podopiecznych. Zebrane przez nich dary trafią do Polaków na Litwie i Białorusi. Pomocą objęte zostaną rodziny wielodzietne, osoby starsze, chore i niepełnosprawne - mówi Sebastian Kwintal.

Zdaniem doktora Radosława Lisa, dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego, akcja ta jest również doskonałą okazją do kształtowania patriotyzmu u licealistów.

- Nasze liceum zawsze bardzo aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Mamy wspaniałą i bardzo ambitną młodzież, której na sercu leży dobro innych ludzi. Dlatego też pamiętamy o naszych rodakach żyjących za granicą, a niniejsza akcja jest dla licealistów także wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu – dodaje doktor Radosław Lis.

Warto dodać, że społeczność XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu regularnie włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne, chcąc w ten sposób nieść pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Innym przykładem działań dobroczynnych podjętych przez placówkę był zorganizowany na początku grudnia kiermasz wypieków i dekoracji bożonarodzeniowych, zorganizowany przez Magdę Modlińską, nauczycielkę katechezy.

- Cały dochód przeznaczymy na leczenie i rehabilitację pana Jarosława Trochimiuka, byłego dyrektora naszej szkoły. Od lat walczy on z ciężką chorobą, która ostatnio jeszcze bardziej przybrała na sile. Udział w naszej akcji wzięły także dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 wraz z wychowawczyniami. To ważne, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać dzieciom chęć niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym - mówi Magda Modlińska.

Licealiści podjęli również współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu. W jej ramach co tydzień przygotowują dla podopiecznych Ośrodka zajęcia taneczno-rekreacyjne, poświęcają czas na naukę i zabawę z nimi, a także planują już kolejne działania charytatywne.

Dyrektor zapowiada kolejne akcje charytatywne. - Jeszcze w grudniu zorganizujemy zbiórkę dla radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, a na styczeń zaplanowaliśmy szkolny koncert w ramach kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mam wątpliwości, że dzięki zaangażowaniu i ofiarności naszej młodzieży również i te przedsięwzięcia okażą się dużym sukcesem – podsumowuje Radosław Lis.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto