Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu pozyskał nowoczesny sprzęt medyczny

Piotr Stańczak
Piotr Stańczak
Centrum Naukowo-Badawcze radomskiego uniwersytetu wzbogaciło się o nowoczesny tomograf komputerowy.
Centrum Naukowo-Badawcze radomskiego uniwersytetu wzbogaciło się o nowoczesny tomograf komputerowy. Archiwum UTH Radom
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu wzbogacił się o cenny sprzęt medyczny.

W minioną środę, 13 maja Centrum Naukowo-Badawcze przy Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu wzbogaciło się o kolejne, zaawansowane technologicznie, urządzenie. W odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu zajął miejsce rezonans magnetyczny Vantage Galan 3T.

Rezonans magnetyczny da wiele korzyści

Jak poinformował profesor Dariusz Trześniowski, rzecznik prasowy radomskiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, jest to flagowy system firmy Canon Medical Systems.

- Jego wyjątkowość polega na doskonałej jakości obrazowania, którą uznały najbardziej prestiżowe ośrodki kliniczne i naukowe na świecie. Jest także ceniony ze względu na wyjątkowo cichą pracę, która wykorzystuje technologię Pianissimo️, dzięki której, jak sama nazwa wskazuje, wszystkie sekwencje obrazujące są znacznie wyciszone (nawet czterokrotnie) w stosunku do klasycznych urządzeń. Korzyści kliniczne i naukowe wynikające z cichego skanowania są widoczne m.in. w badaniach obszarów mózgu odpowiedzialnych za funkcje słuchowe (auditory fMRI) - pisze Trześniowski na facebookowym profilu uniwersytetu.

Rezonans magnetyczny według zapowiedzi władz uczelnianych umożliwi również obrazowanie naczyń krwionośnych bez konieczności stosowania kontrastu gadolinowego w dowolnej anatomii w jakości nierzadko przewyższającej klasyczne badania z kontrastem.

- Jednocześnie trzeba podkreślić, że Vantage Galan 3T z ogromnymi możliwości klinicznymi pozostaje najbardziej energooszczędnym systemem MRI w swojej klasie - dodaje rzecznik radomskiej uczelni.

Zalety tomografu

Nie był to jedyny cenny nabytek, o jaki wzbogacił się uniwersytet, konkretnie Centrum Naukowo-Badawczego przy Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. W pierwszej połowie maja na teren uczelni wjechał najbardziej zaawansowany tomograf komputerowy firmy Canon. Model Aquilion One Genesis Edition jest aparatem klasy klinicznej.

- To jedyny na rynku tomograf który dzięki swojemu 16-centymetrowemu detektorowi umożliwia pokrycie anatomiczne całego mózgowia, całego serca w jednym obrocie układu lampa-detektor oraz umożliwia badania dynamiczne stawów na przykład kolanowego w czasie rzeczywistym. Z takich możliwości korzystają jedynie najnowocześniejsze ośrodki diagnostyczne na świecie. Zatem, należy podkreślić, dzień otwarcia naszego Centrum zbliża się wielkimi krokami - pisze rzecznik.

Prowadzą nabór

Uniwersytet będzie prowadził jednocześnie nabór na kierunki lekarski i pielęgniarski. Wprawdzie nie zdobyła akredytacji na kształcenie w tych kierunkach, to zamierza rekrutować następnych studentów.

W marcu uniwersytet otrzymał zawiadomienie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia o wszczęciu postępowania odebrania uprawnień do kształcenia medyków. - Żadna decyzja nie zapadła, dlatego uczelnia przygotowuje się do naboru na nowy rok akademicki – wyjaśniał na antenie Radia Radom Dariusz Trześniowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto