Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W listopadzie w Radomiu ma się zacząć budowa dwóch bloków z programu „Mieszkanie plus”. Koniec prac za dwa lata

ik
PFR Nieruchomości
Przy ulicy Tytoniowej w Radomiu w listopadzie tego roku zacznie się budowa mieszkań w ramach rządowego programu. Prace potrwają około dwóch lat, rozpoczęcie naboru chętnych może się rozpocząć wiosną 2021 roku.

Dwa bloki w ramach programu Mieszkanie Plus staną na miejskiej działce wydzielonej z terenów dawnego browaru Saskich. Za przeprowadzenie inwestycji odpowiedzialna jest zaś spółka PFR Nieruchomości. Budowa będzie z całości finansowana z rządowego programu.

Budowa w listopadzie

- Radom wysunął się na pozycję lidera w województwie mazowieckim. To pierwsza inwestycja, którą uruchomimy w tym drugim co do wielkości mieście Mazowsza. Dzięki dobrej współpracy z samorządem, mamy szansę na szybką realizację tej ważnej dla Radomia inwestycji - zaznacza prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz

Przy ulicy Tytoniowej w listopadzie tego roku ma się rozpocząć budowa dwóch, siedmiokondygnacyjnych bloków ze 124 mieszkaniami na wynajem o średniej powierzchni 50 metrów kwadratowych. Będą to zarówno kawalerki, jak i mieszkania czteropokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe na zewnętrz budynków.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, by w naszym mieście przybywało mieszkań. Jednym z naszych priorytetów jest bowiem tworzenie takich warunków, które będą sprawiały, że młodzi ludzie będą chcieli na stale wiązać swoją przyszłość z Radomiem - podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski - Bardzo ważny element decydujący o tym, gdzie młode rodziny zechcą na stałe się osiedlić to mieszkania. Mam nadzieję, że inwestycja przy ulicy Tytoniowej będzie dla kolejnej grupy radomian szansą na pozostanie właśnie w Radomiu. Deklaruję gotowość do współpracy przy realizacji każdego korzystnego dla mieszkańców projektu.

Kto zamieszka w blokach?

Mieszkania przy ulicy Tytoniowej powinny być gotowe pod koniec 2021 roku. A, jak zapowiada Ewa Syta, rzecznik prasowy PFR Nieruchomości pół roku wcześniej ma się też zacząć proces poszukiwania najemców mieszkań w nowych blokach.

- Zazwyczaj ten proces rozpoczyna się na pół roku przed ukończeniem inwestycji. Przeprowadzimy go wspólnie z samorządem, który jest właścicielem działki - mówi Ewa Syta. - Zwykle jest tak, że samorząd odpowiada za stronę społeczną wyboru najemców, my sprawdzamy ich zdolność czynszową.

Wysokość czynszu będzie ustalana w ramach programu, stawki są różne w zależności od miast. Jak pokazują przykłady innych miast mogą wynieść od kilkuset złotych do nawet ponad 1 tysiąca złotych w zależności od wielkości mieszkania. Jak jednak zapewnia PFR Nieruchomości jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat. Jak przykład spółka podaje Białą Podlaską, gdzie już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto