Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wciąż nie może ruszyć budowa apartamentowca Combo Radom przy ulicy Malczewskiego w Radomiu. Zobacz wizualizacje

Janusz Petz
Janusz Petz
Na najniższej kondygnacji mają być biura, bądź lokale usługowe.

Na kolejnych slajdach zobacz najnowszą i wcześniejsze koncepcje budowy apartamentowca >>>
Na najniższej kondygnacji mają być biura, bądź lokale usługowe. Na kolejnych slajdach zobacz najnowszą i wcześniejsze koncepcje budowy apartamentowca >>>Combo Radom
Wciąż nie może ruszyć budowa apartamentowca Combo Radom przy ulicy Malczewskiego w centrum Radomia, bo nie jest uregulowana kwestia własności drogowego skrzyżowania i dojazdu do działki. W budynku ma powstać ponad 140 mieszkań o powierzchni od 33 do 176 metrów kwadratowych.

Budowa apartamentowca Combo Radom przy ulicy Malczewskiego w Radomiu wciąż nie może ruszyć

W Urzędzie Miejskim w Radomiu czeka na pozytywną decyzję wniosek o wydania pozwolenia na budowę apartamentowca. Budowa jednak nie może ruszyć, bo brakuje pozwolenia na budowę, a to zależy od pozytywnej opinii Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji związanego z dojazdem do działki.

Apartamentowiec miałby stanąć na niezagospodarowanej działce przy ulicy Malczewskiego, między ulicą Kelles-Krauza a Galileusza, po prawej stronie, jadąc w stronę ulicy Warszawskiej.

- Działkę kupiliśmy w dobrej wierze od miasta licząc na to, że nie ma żadnych problemów z dojazdem do ulicy. Zresztą sąsiednie działki też należą do miasta. Okazało się jednak, że samo skrzyżowanie, z którego korzystają przecież wszyscy, jest na terenie formalnie należącym do właścicieli Galerii Słonecznej, a nie do miasta. Liczymy na to, że będzie dobra wola ze strony miasta, aby rozwiązać w jakiś sposób ten problem

– powiedział Jarosław Krzyżanowski, właściciel firmy Combo Radom i właściciel działki, gdzie ma stanąć wieżowiec.

Przypomnijmy, firma kupiła działkę za 3 miliony 434 tysiące złotych jeszcze w 2017 roku. To była jedyna oferta w przetargu. Cena wywoławcza wynosiła 3,4 miliona złotych.

To niezagospodarowany teren porośnięty drzewami. Parcelę o powierzchni blisko 3,3 tysiąca metrów kwadratowych Urząd Miejski próbował sprzedać od 2013 roku. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo - usługową.

Od chwili ogłoszenia zamiaru zakupu działki zmieniała się sama koncepcja budowy apartamentowca Combo Radom. Ostatnia przygotowana przez znaną warszawską pracownię Kuryłowicz & Associates przewiduje, że powstanie budynek z 14 kondygnacjami o wysokości 51,5 metra. Część cokołowa otwiera się na ulicę Malczewskiego ogólnodostępnym pasażem z dwoma dziedzińcami zwróconymi odpowiednio na północ i południe.

Od strony ulicy Malczewskiego ukształtowano ciągłą, dwukondygnacyjną pierzeję nawiązującą do charakteru istniejącej zabudowy. Teren wewnątrz przenikających się dziedzińców został zaprojektowany jako naturalny ciąg komunikacyjny związany z otaczającą funkcją usługową (biura, kawiarnia, restauracja, siłownia, drobne usługi) i handlową.

Pod budynkiem i dziedzińcami znajduje się trzykondygnacyjny garaż podziemny. W „wieży” zaprojektowano mieszkania o zróżnicowanej wielkości, od jedno do siedmiopokojowych. W budynku znajduje się ponad 140 mieszkań o powierzchni od 33 do 176 metra kwadratowego oraz – na najwyższym piętrze – ogromny apartament. Na niższych piętrach zlokalizowano mieszkania mniejsze, a na piętrach wyższych mieszkania największe. Na kondygnacjach 12-13 zaprojektowano lokale dwukondygnacyjne.

Architektura budynków nawiązuje do tradycji radomskiego modernizmu. Przy kształtowaniu elewacji przyjęto założenie, aby w maksymalny sposób zdynamizować bryłę zmniejszając optycznie skalę obiektu. Na niższych piętrach od strony wschodniej i zachodniej  przewidziano ciągi loggii oraz wykuszy ułożonych naprzemiennie, tworzące zróżnicowaną, ekspresyjną tektonikę fasady. Moduły elewacji są lekko skręcone co nadaje indywidualny charakter budynkowi. Fasada jest w dużym stopniu przeszklona. Do malarstwa znakomitego Radomianina – Jacka Malczewskiego nawiązuje pikselowa struktura elewacji, w której niebo odbijać się będzie niczym w pejzażach impresjonistów.

Planuje się wykończenie elementów pełnych elewacji barwionymi prefabrykatami betonowymi w kolorze zgaszonej czerwieni, co ma nawiązywać do ceglanej architektury zabytkowych budynków, korespondując z obiektami położonymi za wschodnią granicą nieruchomości. Lobby części mieszkalnej planuje się wykończyć mozaikami nawiązującymi do twórczości Jacka Malczewskiego.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto