Wodnik z workiem medali

Grzegorz Stępień
Pełnym sukcesem zakończyli młodzi zawodnicy Wodnika Radom występ na międzynarodowej imprezie w niemieckim Marienbergu. W stawce 413 pływaków z 32 klubów z Niemiec, Czech i Polski, radomianie aż 14 razy stawali na ...

Pełnym sukcesem zakończyli młodzi zawodnicy Wodnika Radom występ na międzynarodowej imprezie w niemieckim Marienbergu. W stawce 413 pływaków z 32 klubów z Niemiec, Czech i Polski, radomianie aż 14 razy stawali na podium.

Wśród 10-latek złote medale na dystansie 50 i 100 m stylem motylkowym zdobyła Adrianna Nasiełowska. Ponadto na 50 i 100 m stylem dowolnym plasowała się na drugich miejscach.

W kategorii 11-latek furorę zrobiła Paulina Nowak, która wygrywała na 50 i 100 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem zmiennym. „Złoto” przypadło jej również w sprincie na 50 m klasycznym w rywalizacji z dziewczętami o rok starszymi. Paulina zajęła też trzecie miejsce na 100 m stylem zmiennym.
Pięciokrotnie na podium wśród 11-latkek stawała Izabella Dymon. Zwyciężyła na 100 m stylem motylkowym i dowolnym, druga była na 200 m motylkiem, a trzecia na 50 m motylkowym i dowolnym.

Iza i Ada ustanowiły również nowe rekordy basenu w swoich rocznikach na 100 m motylkiem (Ada) i 100 m dowolnym (Iza).