Autobusy miejskie linii 9, 10, 17, 21, 22 i 26 będą do odwołania jeździły niżej wymienionymi trasami.
Linia 9
- wszystkie kursy będą wykonywane tylko na trasie podstawowej pomiędzy pętlami Os. Prędocinek i Os. Gołębiów I
(w dni wolne od pracy linia 9 nie będzie obsługiwała wariantowego odcinka swojej trasy do pętli Gołębiów / Fołtyn).
Linia 10
- w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego, zjazd w prawo na
węźle za wiaduktem, przejazd pod wiaduktem, Holszańskiej, Fołtyn - Gołębiów / Fołtyn 01 (przystanek w zatoce); - w kierunku pętli Wacyn / Osiowa: Gołębiów / Fołtyn 01 (przystanek w zatoce) - Fołtyn, Kozienicka, Tarnobrzeska,
łącznik Tarnobrzeskiej z Fołtyn, Fołtyn, Holszańskiej (z przejazdem przez pętlę obok ciepłowni), w lewo na węźle,
a następnie w prawo na wiadukt nad linią kolejową, Żółkiewskiego, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Szklana.
Linia 17
- w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga (prosto obok targowiska), 25 Czerwca,
Żeromskiego, Lubelska, aleja Wojska Polskiego, Kozienicka, Fołtyn - Gołębiów / Fołtyn 02 (przystanek na pętli); - w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: Gołębiów / Fołtyn 02 (przystanek jedynie na pętli!) - Fołtyn, Kozienicka, aleja
Wojska Polskiego, Lubelska, Żeromskiego, 25 Czerwca, Struga (obok targowiska), Kelles-Krauza, Malczewskiego.
Linia 21
- w kierunku pętli Os. Prędocinek: Struga, Szklana, Żeromskiego (jezdnia wzdłuż wiaduktu i w prawo na wiadukt),
Lubelska, aleja Wojska Polskiego (utrzymanie dotychczas obowiązującej trasy objazdowej w tym rejonie miasta); - w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów: aleja Wojska Polskiego, Lubelska, Żeromskiego, Zbrowskiego,
Katowicka, Szklana, Struga (utrzymanie dotychczas obowiązującej trasy objazdowej w tym rejonie miasta).
Linia 22
- w kierunku pętli Lasowice: Kelles-Krauza, Struga, Chrobrego, Żółkiewskiego, Zwolińskiego, Rajec Szlachecki;
- w kierunku pętli Obozisko: Rajec Szlachecki, Zwolińskiego, Żółkiewskiego, Chrobrego, Struga, Kelles-Krauza.
Linia 26
- w kierunku pętli Myśliszewice: Kelles-Krauza, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego, Kozienicka;
- w kierunku pętli Mokra / Wernera lub Janiszew: Kozienicka, Żółkiewskiego, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga.
Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków:
- Os. Gołębiów I 11 i 16 (w obu kierunkach, przy pętli linii 1 i 9);
- Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 (w obu kierunkach);
- Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04 (w obu kierunkach);
- Gołębiów / Fołtyn 04 (tylko w kierunku ulicy Holszańskiej).
Przywrócone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków. Będą one do odwołania obowiązywały wyłącznie dla linii 17.
- Wojska Polskiego / Poranna (NŻ) 07 i 10 (w obu kierunkach);
- Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 i 12 (w obu kierunkach).
Uruchomione zostaną również następujące przystanki tymczasowe.
- Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 03 i 04 (w obu kierunkach, dla linii 22 i 26);
- Fołtyn / Holszańskiej (NŻ) 05 (w kierunku ulicy Kozienickiej, dla linii 10).
Na wymienionych trasach objazdowych będą ponadto obowiązywały wszystkie stałe przystanki komunikacji miejskiej. Autobusy linii 22 jadące w stronę pętli Lasowice, będą naprzeciw Galerii Słonecznej zatrzymywały się na przystanku Struga / pl. Jagielloński 02 (wspólnie z liniami 6 i 7), a nie na Struga / pl. Jagielloński 04 (zlokalizowanym bliżej kładki).
Zmianom ulegną także odcinki tras kursów zjazdowych do zajezdni na liniach 10, 17 i 26 (uwzględnienie objazdów). Ze względu na zmiany tras ulegną korektom rozkłady linii 9, 10, 17, 22 i 26 (rozkład linii 21 pozostanie bez zmian). Zmiany dla autobusów komunikacji miejskiej będą obowiązywały od początku kursowania w dniu 30 stycznia 2021 roku (sobota).
echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?