Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbiórka elektrośmieci przy Leclerc w Radomiu. Zebrano prawie 3600 kilogramów, w tym telewizory, komputery, czy lodówki

OPRAC.:
Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Radomianie oddali w ciągu jednej zbiórki prawie 3600 kilogramów elektrośmieci i 1500 kilogramów makulatury.
Radomianie oddali w ciągu jednej zbiórki prawie 3600 kilogramów elektrośmieci i 1500 kilogramów makulatury. Archiwum organizatora
Prawie 3600 kilogramów elektrycznych śmieci oddali mieszkańcy Radomia w czasie wielkiej zbiórki elektrośmieci 2 lipca na parkingu przy E.Leclerc. Stare telewizory kineskopowe, komputery, kosiarki, lodówki, drukarki, piekarniki i wiele innych elektrogratów trafiło do profesjonalnego zakładu przetwarzania.

Elektrośmiecie do specjalnego pojemnika, albo na zbiórkę. Coraz więcej radomian to wie

Zbiórka elektrośmieci w Radomiu odbyła się kilka dni temu. Stare telewizory kineskopowe, komputery, kosiarki, lodówki, drukarki, piekarniki i wiele innych elektrogratów można było przywieźć i oddać za darmo do kontenerów na parkingu przy supermarkecie E. Leclerc. Wielu mieszkańców skorzystało z tej możliwości. Byli też tacy, którzy oddali tam makulaturę, zebrano jej 1500 kilogramów.

Wszystko trafiło do firmy zajmującej się przetwarzaniem elektrośmieci, które z jednej strony są groźne dla środowiska, z drugiej można z nich odzyska cenne surowce. W sumie to ekologiczne działania. Zbiórkę w Radomiu zorganizowała firma MB Recycling, która zajmuje się też przetwarzaniem starych urządzeń elektrycznych. Radomianie podkreślali potrzebę organizowania takich zbiórek, które motywują do zrobienia porządków w swoich domach, piwnicach, garażach, ale także na działkach. Szacuje się, że wciąż przechowujemy ponad 20 milionów sztuk elektrośmieci, które powinny trafić do recyklingu.

Do recyklingu czyli gdzie?

Zebrane elektrośmieci trafiły do profesjonalnych zakładów przetwarzania: Maya Victory oraz MB Recycling. Z części odzyskanych surowców i materiałów Fundacja Odzyskaj Środowisko buduje ule z recyklingu oraz tworzy dzieła sztuki w nurcie trash art.

- Chcemy pokazywać praktyczny wymiar recyklingu. Dzięki temu, że mieszkańcy angażują się w selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci, oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do czerwonych pojemników, biorąc udział w cyklicznych zbiórkach, zamawiając odbiór z domów, dbają o siebie, swoich najbliższych oraz o środowisko naturalne

– podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto