MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2024 w Radomiu. Biskup Marek Solarczyk poprowadził największą procesję w regionie. Były tłumy. Zobaczcie nowe zdjęcia i film

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Procesja Bożego Ciała
Procesja Bożego Ciała Facebook/Bp Marek Solarczyk
W Boże Ciało, w czwartek, 30 maja największą procesję w regionie poprowadził w Radomiu biskup ordynariusz Diecezji Radomskiej Marek Solarczyk. Po nabożeństwie w katedrze wierni przeszli w procesji od katedry - kościoła pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Sienkiewicza do fary - kościoła pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Radomiu przy ulicy Rwańskiej. Mamy nowe zdjęcia i film.

Boże Ciało 2024 w Radomiu. Biskup Marek Solarczyk poprowadził największą procesję w regionie

Procesję z katedry do fary w Radomiu relacjonowaliśmy na bieżąco. Zobaczcie

Największą procesję w Radomiu poprzedziła msza święta w Katedrze pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny, która rozpoczęła się o godzinie 9.30 pod przewodnictwem biskupa radomskiego Marka Solarczyka.

Biskup Marek Solarczyk wygłosił poruszające kazanie

Po Eucharystii wierni wyruszyli w pięknej procesji. Na przodzie najczęściej szły dziewczynki w białych sukniach i sypały płatki kwiatów, a za nimi śpiewający pieśni religijne wierni z obrazami i figurami świętych. Trasy, którymi podążały procesje były udekorowane proporcami i kwiatami, a w oknach większości domów znajdowały się święte obrazki.

Zobaczcie nowe zdjęcia z procesji z biskupem Markiem Solarczykiem - największej w regionie

Największej procesji w Radomiu przewodniczył ksiądz biskup Marek Solarczyk. Procesja wyruszyła po mszy świętej. Trasa wiodła ulicami Sienkiewicza, aleją Jana Chrapka, Stefana Żeromskiego do ulicy Rwańskiej.

Ołtarze przy których prowadzone były modlitwy upamiętniały ciało i krew Chrystusa oraz symbolizowały czterech Ewangelistów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Podczas postojów czytane były fragmenty z każdej z Ewangelii, związane tematycznie z Eucharystią. Pięknie ozdobione ołtarze znajdowały się przy kościele garnizonowym świętego Stanisława biskupa i męczennika, ojców bernardynów świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, ojców jezuitów Świętej Trójcy i radomskiej farze świętego Jana Chrzciciela.

Hymnem „Ciebie Boga wysławiamy” i uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zakończyła się procesja eucharystyczna w Radomiu.

Zobaczcie nowe zdjęcia z procesji z biskupem Markiem Solarczykiem - największej w regionie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto