Broń i Radomiak z kompletem punktów w czwartej kolejce III ligi

Kamil Kwiatkowski
Radomiak po czterech kolejkach przewodzi w tabeli III ligi
Radomiak po czterech kolejkach przewodzi w tabeli III ligi Andrzej Grygiel/Polskapresse
Zarówno Broń Radom, jak i Radomiak zdobyli trzy punkty w swoich wyjazdowych meczach. Radomiak pokonał 1-0 Mazur Karczew, a Broń wbiła 4 gole Włókniarzowi Zelów, nie tracąc przy tym żadnego.

Bramki dla Broni strzelali Dziubiński (3 trafienia) i Ciupiński. Pierwszą dogodną akcję wypracowali sobie jednak gracze z Zelowa. Obi Uche wyszedł „sam na sam” z Pawłem Młodzińskim, jednak bramkarz instynktownie wybił piłkę. Pierwsza bramka Adriana Dziubińskiego padła w 44. minucie. W 52. minucie było już 2-0. Kolejne bramki gracze z Radomia zdobyli w 70. i 75. minucie. Trafiali Dziubiński i Ciupiński.

Radomiak Radom skromnie pokonał na wyjeździe Mazur Karczew. Bramkę dla „zielonych” zdobył Marcin Figiel w 73. minucie. Mimo jedno bramkowego wyniku mecz do nudnych nie należał. W 63. minucie z pozornie niegroźnej sytuacji gospodarze wywalczyli rzut karny. Faulowany przez Jacka Moryca był Damian Jakubik. „Jedenastki” na gola nie zamienił Daniel Żurowski fatalnie pudłując. Później mecz należał już tylko do „zielonych”.

W 73. minucie Paweł Tarnowski wypuścił Marcina Figiela, który nie zmarnował sytuacji, strzelając gola dla Radomiaka. Trzy minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Wnuk, ale piłka „wylądowała” na poprzeczce. Wynik meczu do ostatniego gwizdka nie uległ zmianie. Radomiak po zwycięstwie w Karczewie objął „fotel lidera” III ligi.

Broń Radom po czwartej kolejce III ligi zajmuje trzecie miejsce z dziewięcioma punktami na koncie. Radomiak przewodzi w tabeli z dziesięcioma oczkami.