Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa serwisowni pociągów w Radomiu. Władze miasta chcą oddać samorządowi Mazowsza działkę za połowę wartości

Janusz Petz
Janusz Petz
O projektach uchwał złożonych do Rady Miejskiej mówili, od lewej: wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, prezydent Radosław Witkowski, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, sekretarz miasta Michał Michalski i skarbnik Sławomir Szlachetka.
O projektach uchwał złożonych do Rady Miejskiej mówili, od lewej: wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, prezydent Radosław Witkowski, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, sekretarz miasta Michał Michalski i skarbnik Sławomir Szlachetka. Janusz Petz
Władze Radomia chcą oddać za połowę wartości i bez przetargu samorządowi Mazowsza działkę, gdzie ma powstać serwisownia pociągów. Już raz radni nie zgodzili się na przekazanie Kolejom Mazowieckim działki za darmo.

W Radomiu ma powstać serwisownia pociągów Kolei Mazowieckich

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Radomia Radosław Witkowski wraz z zastępcami, sekretarzem miasta oraz skarbnikiem przedstawili projekty uchwał, które skierowano do Rady Miejskiej Radomia. Prezydent Witkowski oraz jego zastępca Jerzy Zawodnik mówili o projekcie przekazania za połowę ceny i bez przetargu działkę przy ulicy Mazowieckiego, gdzie ma powstać serwisownia Kolei Mazowieckich. Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 29 sierpnia. - Po raz kolejny dajemy sygnał, że jesteśmy jak najbardziej zainteresowani realizacją tej inwestycji. To kilkanaście, bądź kilkadziesiąt miejsc pracy. Poza tym czekamy już na tą inwestycję 10 lat, więc warto przeciąć wszystkie dywagacje, dyskusje i umożliwić Kolejom Mazowieckim realizację tej inwestycji – powiedział prezydent Radosław Witkowski. - Ta inwestycja jest nam bardzo potrzebna. Chcemy, żeby mieszkańcy, którzy muszą dojechać do Warszawy, czy do szkoły czy do pracy mogli podróżować w komfortowych warunkach. Chcemy też pokazać, że jesteśmy dobrym partnerem dla samorządu województwa – powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Wartość działki z przeznaczeniem na serwisownię to 1 milion 44 tysiące złotych. Z 50 – procentową bonifikatą za sprzedaż działki miasto ma dostać 522 tysięcy złotych. Tymczasem trwa już przetarg ogłoszony przez Koleje Mazowieckie. Zamówienie obejmuje obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie bazy utrzymaniowo-naprawczej pojazdów kolejowych w Radomiu, czyli punktu utrzymania pojazdów kolejowych - hali utrzymaniowo-naprawczej z warsztatami, akumulatorownią i magazynem oraz garażem, budynku socjalno-biurowego, sprężarkowni, kotłowni centralnego .ogrzewania, magazynu materiałów niebezpiecznych, pomieszczenia na odpady przemysłowe, myjni taboru, niezbędnej infrastruktury i zagospodarowania terenu.

Cała serwisownia ma służyć do obsługi głównie składów, które będą jeździły na lokalnych trasach, czyli z Radomia do Drzewicy przez Przysuchę, z Radomia do Dęblina oraz z Radomia do Skarżyska Kamiennej. Nie jest jeszcze do końca rozstrzygnięte jakie pociągi pojawią się na trasie i będą serwisowane w Radomiu. Od kilku lat mówi się o tym, że na potrzeby obsługi lokalnych radomskich tras zostaną zakupionych 10 dwuczłonowych składów Flirt marki szwajcarskiej firmy Stadler, która ma w Siedlcach swój zakład produkcyjny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto