Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa trasy N-S w Radomiu. Od strony ulicy Struga układają krawężniki i chodniki, ale na nową trasę musimy jeszcze poczekać

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Budowa trasy N-S w Radomiu przebiega zgodnie z planem. Już widać przebieg nowej drogi, odcinkami trwa już układanie krawężników i chodników, ale równolegle trwają też roboty ziemne.
Budowa trasy N-S w Radomiu przebiega zgodnie z planem. Już widać przebieg nowej drogi, odcinkami trwa już układanie krawężników i chodników, ale równolegle trwają też roboty ziemne. Tadeusz Klocek
Trwa budowa trzeciego odcinka trasy N-S w Radomiu. Prace idą pełną parą, póki co pogoda jest łaskawa dla drogowców. W użyciu jest ciężki sprzęt, ale pracują też brukarze, układane są między innymi pierwsze chodniki. Równolegle trwają roboty mostowe i ziemne. Ekipy mają co robić, zobaczcie, jak im idzie.

Postępują prace przy budowie trasy N-S w Radomiu

Zobacz zdjęcia z przebiegu prac:

Trzeci etap trasy N-S to nowy odcinek miejskiej drogi od ronda pod wiaduktem przy ulicy Żeromskiego do Kozienickiej. Budowana jest wzdłuż torów kolejowych. Najbardziej zaawansowane są pracy na odcinku w okolicy nowego zbiornika na osiedlu nad Potokiem. Tam trwają teraz między innymi roboty przy budowie przepustów i mostu. Ale, równocześnie prowadzone są prace kanalizacyjne i przy budowie sieci gazowej.

Odcinkami widać już przebieg nowej trasy, wykonane jest koryto jezdni. Co więcej od strony ulicy Struga już pracują brukarze. Układane są krawężniki, ale także chodniki wzdłuż trasy N-S. Od strony ulicy Szklanej z kolei prowadzone są roboty rozbiórkowe dwóch budynków, które stoją w przebiegu nowej drogi.

- Na ten moment można powiedzieć, że nie ma problemów z terminami wykonywanych prac. Ale do ich zakończenia jest jeszcze daleko, dużo zostało do zrobienia i wiele się może wydarzyć, nie wiemy na co trafi wykonawca - mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Jak idą prace na tracie N-S w Radomiu? Zobaczcie na zdjęciach

Trasa N-S w Radomiu to dwa kilometry nowej drogi

Jak już pisaliśmy trzeci odcinek trasy N-S będzie miał około dwa kilometrów długości. Na nową drogę wjedziemy z ronda Zapały, pod wiaduktem przy ulicy Żeromskiego i dojedziemy do ulica Andersa. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji trasa N-S będzie miała połączenia z ulicami Olsztyńską (naprzeciwko boiska szkoły podstawowej oraz między myjnią a garażami), Struga (wzdłuż osiedla Gołębiów I) i Kozienicką (połączenie przez wiadukt nad torami). Z ciągu tego da się też zejść albo zjechać na aleję okalającą bardzo popularny wśród mieszkańców zbiornik retencyjny.

Zostanie wybudowana droga o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu, po jednym w każdym kierunku. W rejonie skrzyżowań będą dodatkowe pasy do skrętu w lewo.

Będą budowane chodniki i ścieżka rowerowa. Piesi oraz rowerzyści będą mogli poruszać się wspólnym asfaltowym ciągiem, który na odcinku od wiaduktu na Żeromskiego, aż do planowanego skrzyżowania z ulicą Szklaną (między dawną hutą szkła a Potokiem Północnym) zostanie wyznaczony z dwóch stron jezdni. Na pozostałym odcinku trasy N-S ciąg pieszo-rowerowy będzie tylko po stronie zachodniej, bo od wschodu są tory kolejowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa droga będzie gotowa na koniec 2024 roku.

O przebiegu prac na trasie informujemy na bieżąco:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto