Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa trasy N-S w Radomiu z kłopotami. Odkryto duże wysypisko śmieci. Trzeba je zlikwidować, żeby powstała nowa droga

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Na budowie trasy N-S ekipy pracują mimo kłopotów z odkrytym składowiskiem odpadów. Praca trwa na innych odcinkach.
Na budowie trasy N-S ekipy pracują mimo kłopotów z odkrytym składowiskiem odpadów. Praca trwa na innych odcinkach. Tadeusz Klocek
Składowisko śmieci pobudowlanych zostało odkryte w czasie prac na terenie budowy trasy N-S w Radomiu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji szykuje kosztorys, żeby wiedzieć ile będzie kosztowało ich wywiezienie. Jedno jest pewne, zanim odpady nie zostaną wywiezione nowa droga tam nie powstanie. Na innych odcinkach trasy wykonawca kontynuuje roboty. - Zrobimy wszystko, żeby nie zaburzać harmonogramu inwestycji - słyszymy w zarządzie dróg.

Składowisko śmieci odkryte na budowie trasy N-S w Radomiu, ale budowa trwa

Duże składowisko śmieci ekipy wykonawcy odkryły kilka tygodni temu na trzech działkach na odcinku między hutą szkła a zbiornikiem przy ulicy Olsztyńskiej. Oszacowano, że około 10 tysięcy ton odpadów. Po ekspertyzie wykonanej przez Państwowy Instytut Badawczy już wiadomo, że to odpady pobudowlane. Trzeba je usunąć, żeby wykonać nową drogę. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu przygotowuje kosztorys likwidacji składowiska.

- Musimy wiedzieć, ile będzie to kosztowało zanim przystąpimy do negocjacji z wykonawcą prac. Zrobimy wszystko, żeby to nie zaburzyło harmonogramu prac przy budowie trasy N-S - mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Koszty wywiezienia i utylizacji odkrytych odpadów trzeba liczyć w milionach. nie ma jednak wyjścia, aby wybudować trasę N-S trzeba ustabilizować i wzmocnić grunt pod nią, nie może tam być składowiska.

Trasa N-S w Radomiu jest budowana na innych odcinkach

Mimo tych kłopotów budowa trasy N-S jest kontynuowana. Prace są prowadzone na innych odcinkach. Od strony ulicy Struga pracują brukarze, tam są już układane chodniki. Trwają też prace przy przejściu podziemnym do nowobudowanego przystanku kolejowego na Gołębiowie. Trwa też układanie kabli elektrycznych przy nowej trasie.

Trasa N-S w Radomiu jest budowana także zimą

Przypomnijmy, budowana jest trasa N-S od ulicy Żeromskiego w kierunku Struga. Jak już pisaliśmy trzeci odcinek trasy N-S będzie miał około dwa kilometrów długości, plus dodatkowy fragment opisany w aneksie. Na nową drogę wjedziemy z ronda Zapały, pod wiaduktem przy ulicy Żeromskiego i dojedziemy do ulicy Andersa. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji trasa N-S będzie miała połączenia z ulicami Olsztyńską (naprzeciwko boiska szkoły podstawowej oraz między myjnią a garażami), Struga (wzdłuż osiedla Gołębiów I) i Kozienicką (połączenie przez wiadukt nad torami). Z ciągu tego da się też zejść albo zjechać na aleję okalającą bardzo popularny wśród mieszkańców zbiornik retencyjny. Zostanie wybudowana droga o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu, po jednym w każdym kierunku. W rejonie skrzyżowań będą dodatkowe pasy do skrętu w lewo. Będą budowane chodniki i ścieżka rowerowa. Termin zakończenia prac zaś upłynie 31 marca 2025 roku.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto