Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fabryka Broni powstanie na terenie Wólki Klwateckiej

www.radom.pl
Od lewej: Andrzej Szortyka - członek zarządu ARP, Krzysztof Ferensztajn - wiceprezydent Radomia, Marek Indyk - dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP
Od lewej: Andrzej Szortyka - członek zarządu ARP, Krzysztof Ferensztajn - wiceprezydent Radomia, Marek Indyk - dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP www.radom.pl
Agencja Rozwoju Przemysłu wybuduje nowy obiekt dla Fabryki Broni – poinformował Andrzej Szortyka z zarządu ARP. Wiadomość została przekazana podczas spotkania w Radomiu w związku z 10. rocznicą działalności Radomskiej Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Wisłosan.

Nowy zakład Fabryki Broni powstanie na terenie Wólki Klwateckiej, w obrębie podstrefy. – To oznacza, że Fabryka Broni będzie korzystać z przywilejów wynikających z działalności w SSE, a zaoszczędzone dzięki temu pieniądze będzie mogła przeznaczyć na rozwój – zaznacza Andrzej Szortyka.

Aktualnie ARP jest na etapie finalizowania prac projektowych, trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Realizacja inwestycji powinna rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Na przełomie 2012 i 2013 roku Fabryka Broni zostanie przeniesiona do nowego budynku, który stanie na 4-hektarowej działce w pobliżu firm Rohrbogen i Zbyszko. Działka została przez ARP odkupiona od miasta Radom za kwotę około 1,5 mln zł. W nowym obiekcie znajdą się także nowe urządzenia i nowe linie technologiczne.

Budynek, w którym aktualnie działa Fabryka Broni, informuje Andrzej Szortyka, zostanie zagospodarowany przez ARP w sposób korzystny dla gospodarki i społeczności lokalnej, z poszanowaniem historycznego znaczenia tego symbolu radomskiego przemysłu.

W godzinach popołudniowych 23 września w Ośrodku Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko została zorganizowana konferencja z okazji 10-lecia radomskiej podstrefy, z udziałem przedsiębiorstw funkcjonujących na jej obszarze, instytucji okołobiznesowych, przedstawicieli władzy oraz miast i gmin współpracujących z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., która zarządza TSSE. Konferencja jest doskonałą okazją do podsumowania minionych 10 lat wspólnej pracy, nawiązania nowych kontaktów oraz zaplanowania kierunków dalszego rozwoju przedsiębiorstw oraz samej strefy.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Od początku swojego istnienia w podstrefie Radom przedsiębiorstwa z wielu branż i różnych rejonów świata zainwestowały ok 400mln PLN tworząc jednocześnie ok. 1200 miejsc pracy. Podobne wartości w realizacjach inwestycji osiągają firmy działające na terenie Radomskiej Podstrefy TSSE, które nie korzystają z pomocy publicznej w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. W zeszłym roku Podstrefa Radom TSSE została powiększona o kolejne 16 ha i w chwili obecnej obejmuje obszar ponad 151 ha.

źródło: www.radom.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto