Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

II Kongres Radom Przyszłości. Rozmowy z ekspertami, dyskusje z przedsiębiorcami z całej Polski w historycznej siedzibie Fabryki Broni

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Trwa II Kongres Radom Przyszłości. W historycznej siedzibie Fabryki broni Spotkali się politycy przedsiębiorcy i eksperci.
Trwa II Kongres Radom Przyszłości. W historycznej siedzibie Fabryki broni Spotkali się politycy przedsiębiorcy i eksperci. Izabela Kozakiewicz
Około 300 uczestników, dyskusje o nowoczesnych technologiach, przyszłości przemysłu i rozwoju Radomia, panele z ekspertami, raporty naukowców, rozmowy i dyskusje - wszystko to dzieje się podczas trwającego II Kongresu Radom Przyszłości. Do miasta przyjechali przedsiębiorcy z całego kraju, w dwudniowym forum uczestniczą też parlamentarzyści i samorządowcy.

II Kongres Radom Przyszłości. Rozmowy z ekspertami, dyskusje z przedsiębiorcami z całej Polski w historycznej siedzibie Fabryki Broni

Platforma Przyszłości Przemysłu drugą już edycję Kongresu Radom Przyszłości zorganizowało w historycznie ważnym dla Radomia miejscu, na dziedzińcu dawnej siedziby Fabryki Broni, dziś już zabytkowym obiekcie przy ulicy Przemysłowej w Radomiu. Do udziału zaproszono przedsiębiorców z Radomia i kraju, ekspertów, przedstawicieli nauki oraz instytucji wspierających otoczenie biznesu. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek 30 czerwca, będzie trwało jeszcze w sobotę 1 lipca. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Bierze w nim udział około 300 osób.

Wśród gości miał być premier Mateusz Morawiecki, niestety obowiązki służbowe zatrzymały go w Brukseli, gdzie odbywa się
szczyt Rady Europejskiej. Szef rządu nagrał jednak film ze swoim wystąpieniem, mogli go obejrzeć uczestnicy kongresu. List do osób biorących udział w wydarzeniu przesłał także Andrzej Duda, prezydent Polski.

Mamy wiele ciekawych paneli, dotyczących między innymi przyszłości Radomia. Zaprezentujemy bardzo ciekawy raport "Radom przyszłości – reaktywacja", który powstał dzięki współpracy kilku uniwersytetów i uczelni wyższych z kraju. Będziemy dyskutować o rewolucji przemysłowej 4.0 i o tym z jakimi wyzwaniami w przemyśle będziemy się mierzyć. Będziemy rozmawiali o nowych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, która zmieni nasze życie i gospodarkę

- mówi Adam Bielan, europoseł.

Zobacz więcej:

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników interesujący program, w którym znalazły się m.in. wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne na tematy gospodarcze oraz debaty branżowe. Celem rozmów jest poznanie i omówienie kluczowych wyzwań oraz możliwości rozwoju przemysłu przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem Radomia.

Radom przyszłości - lotnisko kluczowe dla rozwoju

Jednym z kluczowych punktów programu jest prezentacja raportu, o którym wspominał Adam Bielan. Diagnozuje on potencjał Radomia w trzech branżowych obszarach rozwoju: przemysłu przyszłości, transportu i logistyki oraz sektorów kreatywnych. Autorzy raportu przedstawią aktualne trendy i czynniki wpływające na rozwój badanych sektorów, a także zaprezentują dobre praktyki zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W raporcie nie brakuje także informacji o ścieżkach rozwoju i rekomendacjach dotyczących efektywnego wykorzystania potencjału miasta.

Były też dyskusje o lotnisku i prezentacja dotycząca wyników radomskiego lotniska. Podkreślano, jak wielką rolę odegra i już odgrywa dla rozwoju Radomia. Okazuje się, że już na starcie jest też sukcesem.

Mamy najnowocześniejsze lotnisko w Polsce. Jest sukcesem i szansą dla Radomia. Dzięki niemu mamy szansę mieć w Radomiu gości z całego świata

- podkreślał Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Kongres przyszłości i piknik dla dzieci

W sobotę 1 lipca, drugiego dnia Kongresu radom Przyszłości poza panelami eksperckimi i dyskusjami z przedsiębiorcami organizatorzy, a więc Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zaplanowali także piknik edukacyjny. Zacznie sie on o godzinie 13 na parking przy ulicy Przemysłowej 9. zaproszone są rodziny z dziećmi oraz młodzież. Piknik będzie pełen fascynujących warsztatów i zajęć, prezentujących najnowsze osiągnięcia technologiczne. To świetna okazja, aby poznać tajniki robotyki, zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki i doświadczyć gier w trójwymiarze.

Organizatorem wydarzenia jest Platforma Przemysłu Przyszłości. To organizacja, której celem jest budowa przemysłu przyszłości w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Bielan. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Cyfryzacji, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Partnerzy wydarzenia: Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Izba Przemysłowo - Handlowa Ziemi Radomskiej, Akces NCBiR oraz Polska Grupa Energetyczna.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto