Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Katarzyna Bonda była bohaterką drugiego dnia 44 Radomskiej Wiosny Literackiej. Było również wiele innych atrakcji. Zobacz zdjęcia

Barbara Koś
Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, ma i w naszym mieście duże grono czytelników.
Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, ma i w naszym mieście duże grono czytelników. Miejska Biblioteka Publiczna Facebook
Katarzyna Bonda była bohaterką drugiego dnia 44 Radomskiej Wiosny Literackiej. W niedzielę, 11 czerwca, na czytelników czekało także wiele innych atrakcji: warsztaty tworzenia ekslibrisu, IX Targi Wydawnictw Regionalnych, debata " Literacki Radom", spotkanie z Filipem Springerem, a także spacer "Śladami ławek literackich" zorganizowany przez Stowarzyszenie Teatr Resursa I - oczywiście #bookojemyradom czyli piąta edycja gry miejskiej.

Katarzyna Bonda była bohaterką drugiego dnia 44 Radomskiej Wiosny Literackiej

Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych ma i w naszym mieście duże grono czytelników. Świadczy o tym frekwencja w Kinie Elektrownia, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej, w którym spotkanie miało miejsce.

Rozmowę o powieści kryminalnej, technice jej pisania i budowaniu fabuły prowadził inny pisarz, Łukasz Orbitowski, a punktem wyjścia stała się najnowsza książka Bondy : "Do cna"..."Spowite mrokiem miasto budzi zwierzęce instynkty. Bez śladu znika młody mężczyzna, a w parku porzucono reklamówki pełne ugotowanych ludzkich kości. Kim jest grasujący w Żyrardowie psychopata? Zabija dla mięsa czy dla rozrywki? " - anonsują ją wydawcy. Nic dziwnego, że pisarka ma takie szerokie grono czytelników.

Łukasz Orbitowski mógł także zachęcić radomian do czytania i swojej najnowszej powieści"- "Inna dusza".

Odbyła się ponadto debata "Literacki Radom", z udziałem Olgi Górskiej, autorki książki „Nie wszyscy pójdziemy do raju”, Tomasza Tyczyńskiego, który wydał właśnie mini powieść „Nieuzasadnione poczucie szczęścia”) oraz Wojciecha Kajtocha, autora wstępu do publikacji: „Nie mam gdzie wrócić: w kręgu twórczości Wojciecha Pestki. Moderatorem dyskusji był Michał Nogaś, a debata miala miejsce na scenie Kotłownie Teatru Powszechnego.

Innym punktem niedzielnego programu było spotkanie z Filipem Springerem i promocja jego nowej książki „Mein Gott, jak pięknie”

Filip Springer, reportażysta i fotoreporter, napisał tym razem dziennik podróży przechodzący w reportaż historyczny, który okazuje się powieścią i esejem. "To historia o fotografiach i sposobach widzenia krajobrazu, ale też o tym, jak można odpowiedzialnie kształtować przestrzeń wokół siebie" pisze się rownież wydawca.

Rozmowa o tych problemach odbyła się przy pomniku Jana Kochanowskiego na Placu Corazziego.

Odbyły się również spacer "Śladami ławek literackich" zorganizowany w parku Kościuszki przez Stowarzyszenie Teatr Resursa, warsztaty tworzenia ekslibrisu i IX Targi Wydawnictw Regionalnych.

Trwalo też #bookojemyradom czyli kolejna część gry miejskiej, w której do zdobycia było łącznie 52 książki.

Zobacz zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto