Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kiedy ruszy rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Tochtermana? Wykonawca jeszcze uzupełnia dokumentację

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Doo istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala miejskiego przy ulicy Tochtermana w Radomiu ma być dobudowany nowy pawilon.
Doo istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala miejskiego przy ulicy Tochtermana w Radomiu ma być dobudowany nowy pawilon. Archiwum Echa Dnia
Wykonawca przywiózł pierwszy sprzęt na plac budowy nowej części oddziału ratunkowego radomskiego szpitala Specjalistycznego, ale prace jeszcze nie wystartowały. Trzeba uzupełnić dokumentację, trwa uzgadnianie harmonogramu robót. Najpewniej nie uda się wydać wszystkich pieniędzy zaplanowanych na ten rok. Miasto już wystąpiło do wojewody o zgodę na przesunięcie ich na kolejne lata.

Kiedy ruszy rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Tochtermana?

Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie miał nowy pawilon

Przypomnijmy, obok istniejącego oddziału ratunkowego Radomskiego Szpitala ma być wybudowany nowy pawilon. W sumie SOR będzie miał ponad 2 tysiące metrów powierzchni użytkowej. Stary pawilon przejdzie też gruntowną przebudowę. Przetarg na rozbudowę został rozstrzygnięty w październiku. Wykonawca, firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego przejął już plac budowy, przywiózł tam już część sprzętu. Równocześnie trwa uzupełnianie dokumentacji, niezbędny jest miedzy innymi projekt przełożenia instalacji podziemnych, które kolidują z planowanymi robotami. Potrzebna jest też dokumentacja nowej stacji Trafo dla oddziału ratunkowego.

Uzgadniany jest też harmonogram prac przedstawiony przez wykonawcę. - Rozmawiamy o tym, oczekujemy uszczegółowienia harmonogramu - mówi Jerzy zawodnik, wicedyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Zobacz też:

To wszystko oznacza, że w tym roku nie uda się wykonać wszystkich zaplanowanych prac, a co za tym idzie wydać pieniędzy z pierwszej transzy dotacji z budżetu państwa.

- Wnioskowaliśmy do Urzędu Miejskiego, aby wystąpił do wojewody o zgodę na przesunięciu pieniędzy na dwa kolejne lata. Z tego co wiem takie pismo już zostało wysłane - mówi Jerzy Zawodnik.

Przesunięcia nie oznaczają, że inwestycja ma poślizg. Na ten rok planowane było dopiero pierwsze prace. Firma ma czas na nadrobienie robót, nowy Szpitalny oddział ratunkowy powinien być gotowy w 2025 roku.

- Myślę, że wykonawca jeszcze przed Nowym Rokiem zacznie roboty w ternie, ale ich zakres będzie mniejszy niż pierwotnie planowano - dodaje Jerzy Zawodnik.

Jak już pisaliśmy do istniejącego oddziału zostanie dobudowane nowe skrzydło, na działce od strony ulicy Kopernika. Rozbudowany SOR będzie posiadał pracownię diagnostyki obrazowej wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat RTG i ultrasonograf. Zwiększy się też powierzchnia użytkowa, co umożliwi stworzenie nowych gabinetów umożliwiających prowadzenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zostały również zaprojektowane między innymi systemy wentylacji, automatycznej dekontaminacji, dezynfekcji i jonizacji.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto