Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert finałowy I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!" w Radomiu. Zaśpiewali laureaci. Zobacz zdjęcia

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Podczas koncertu zaśpiewała między innymi Ewa Achtelik ze szkoły muzycznej w Katowicach, która zdobyła pierwszą nagrodę I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!" w Radomiu.
Podczas koncertu zaśpiewała między innymi Ewa Achtelik ze szkoły muzycznej w Katowicach, która zdobyła pierwszą nagrodę I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!" w Radomiu. Izabela Kozakiewicz
W sobotę, 2 grudnia Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu zaprosił do sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego na koncert finałowy I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!". Przedstawiono laureatów i wyróżnionych. Publiczność miała okazję wysłuchać najlepszych wokalistów konkursu.

Koncert finałowy I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!"

Finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!" został zorganizowany w Zespole Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu. Wzięło w nim udział 55 młodych wokalistów z całej Polski.

Przesłuchania trwały od środy 29 listopada. Koncert finałowy, w którym wystąpili finaliści oraz jurorzy odbył się w sobotę 2 grudnia, w 11 rocznicę śmierci Marii Fołtyn i 100 rocznicę urodzin Marii Callas. Stąd tytuł koncertu "Viva Maria!".

- Ten wieczór był bardzo szczególny, nie tylko ze względu na występy naszych laureatów, ale też na pamięć o wybitnych artystkach, które pochodziły z Radomia. Cieszę się, że nasz konkurs jest kolejnym wydarzeniem na artystycznej mapie Polski. Mieliśmy 55 uczestników z całego kraju. Myślę, że to wielki sukces. Dziękuję, że chcieliście do nas przyjechać, podzielić się swoimi talentami. Mam nadzieję, ze wrócicie do nas na kolejne edycje - mówiła Monika Świostek, sopranistka, dyrektor artystyczna konkursu.

Zobacz też:

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej, dla młodszych wokalistów I nagrodę dostała Matylda Pich, drugą Katarzyna Woluer, a trzecią Miłosz Dobrucki.

W kategorii drugiej, dla starszych wokalistów zwyciężyła Ewa Achtelik, drugą nagrodę jury przyznało Filipowi Wesołowskiemu, a trzecią Aleksandrze Wołosewicz.

Organizatorami I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Marii Fołtyn "Viva Maria!" byli Zespół Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu, Fundację imienia Marii Fołtyn oraz Towarzystwo Muzyczne w Radomiu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów i absolwentów wydziałów wokalnych, uczących się emisji głosu w szkołach artystycznych II stopnia, nie będących jednocześnie studentami wydziałów wokalnych na wyższych uczelniach.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto