Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Muzyka klasyczna, ludowa, standardy muzyki rozrywkowej i kolędy na V Radomskim Przeglądzie Chórów Oświatowych

Janusz Petz
Janusz Petz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Muzyka klasyczna, ludowa, standardy muzyki rozrywkowej i kolędy, ale też muzyka folkowa zagościły na V Radomskim Przeglądzie Chórów Oświatowych imienia Janusza Zycha, który odbył się w piątek, 8 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Na koniec przeglądu wystąpił w koncercie jubileuszowym z okazji 20-lecia Chór Nauczycielski „Festa Allegra”.

V Radomski Przegląd Chórów Oświatowych i koncert jubileuszowy Chóru Nauczycielskiego „Festa Allegra”.

Wydarzenie w Resursie Obywatelskiej było okazją do wręczenia przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego podziękowań za zaangażowanie i zasługi w pracy dydaktycznej. Podziękowania otrzymali Piotr Bąbolewski oraz Anna Palimąka. Patronem przeglądu jest nieżyjący już były wiceprezydent Radomia Janusz Zych. W piątek szefowie wszystkich występujących zespołów otrzymali grawertony ufundowane przez zięcia Janusza Zycha.

O historii jubilata – Chóru Nauczycielskiego „Festa Allegra” mówił z kolei inny były wiceprezydent Radomia Janusz Wieczorek. Chór Festa Allegra działa od października 2003. Działa przy PSP nr 2 imienia Hansa Chrystiana Andersena w Radomiu. Zespół skupia 25 pań z radomskich placówek oświatowych. Założycielem, dyrygentem i autorem większości opracowań muzycznych jest Piotr Bąbolewski, nauczyciel muzyki w PSP nr 2. Chór uczestniczył w wielu koncertach, przeglądach artystycznych i akcjach charytatywnych w Polsce, ale też w Macedonii Północnej oraz Bułgarii, gdzie na festiwalu zdobył wyróżnienie.

Na scenie chóry wykonały bardzo różne utwory z różnych epok. Były kolędy, standardy muzyki rozrywkowej, muzyka folkowa, ale też ludowy utwór z jednego z krajów afrykańskich. Koncert odbył się przy pełnej sali

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto