Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa siedziba Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu już z pozwoleniem na budowę. Powstanie nowoczesny biurowiec

Janusz Petz
Janusz Petz
Mimo pandemii przygotowania do budowy siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu odbywają się bez opóźnień. Jest już pozwolenie na budowę, trwa przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji, trwają też ostatnie prace projektowe. 

Na kolejnych slajdach zobacz jak będzie wyglądała nowa radomska siedziba spółki PSE
Mimo pandemii przygotowania do budowy siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu odbywają się bez opóźnień. Jest już pozwolenie na budowę, trwa przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji, trwają też ostatnie prace projektowe. Na kolejnych slajdach zobacz jak będzie wyglądała nowa radomska siedziba spółki PSE AFP Architekci
Mimo pandemii przygotowania do budowy siedziby Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu odbywają się bez opóźnień. Jest już pozwolenie na budowę, trwa przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji, trwają też ostatnie prace projektowe.

To ma być jeden z najbardziej reprezentacyjnych biurowców w mieście i będzie to jedna z najkosztowniejszych tego typu budowli w Radomiu. Zostanie zbudowany na Potkanowie w sąsiedztwie firmy International Tobacco Machinery.

To nie jest zwykły biurowiec

Pomimo sytuacji związanej z sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz wprowadzeniem procedur bezpieczeństwa i częściowej zmiany organizacji pracy, prace projektowe są w końcowej fazie. Uzyskano już pozwolenie na budowę, trwa przetarg na generalnego wykonawcę – informuje Maciej Wapiński z Polskich Sieci Elektroenergetycznych. . Projekt budynku wykonany został w BIM (Building Information Modelling) - nowoczesnej technologii cyfrowego modelowania i opisu elementów budynku. Pozwala ona zarówno na precyzyjne projektowanie, jak i na bardziej efektywne zarządzanie obiektem po jego oddaniu do eksploatacji.

Nowy budynek PSE w Radomiu nie będzie zwykłym biurowcem – ze względu na jego przeznaczenie i znaczenie dla zapewnienia stabilności systemu elektroenergetycznego kraju przed wykonawcami stawiane są szczególne wymagania. - Realizacja projektu przypadła na trudny czas pandemii, jednak ze względu na znaczenie tej inwestycji zdecydowano, że prace nie będą przekładane na inny okres, co robi obecnie wielu inwestorów – mówi Maciej Wapiński.

Przy projektowaniu budynku duży nacisk położono na stosowanie przyjaznych otoczeniu rozwiązań – nowa siedziba PSE w Radomiu będzie energooszczędna, zastosowane zostaną także technologie umożliwiające wykorzystanie wody deszczowej, a na dachu zamontowane będą panele fotowoltaiczne.

Strefa techniczna

Nowy obiekt ma mieć część biurową, ale też techniczną, związaną z zarządzaniem okręgową dyspozycją elektroenergetyczną. Strefy biurowa i operatorska mieszczą się w budynku biurowo-administracyjnym z trzema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną, składającym się z trzech zasadniczych brył połączonych ze sobą.

Obecnie Polskie Sieci Elektrotechniczne użytkują własne budynki przy skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego. Co się stanie w przyszłości z tymi obiektami? - W przyszłości nastąpi sprzedaż nieruchomości, jednak nie wcześniej niż przed przeniesieniem wszystkich procesów do nowej lokalizacji – informuje Maciej Wapiński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto