Włodzimierz Łyżwa
Mecz Radomiak - Lechia w Radomiu - piłkarze wyszli na boisko w koszulkach z napisem "Nigdy więcej wojny"
W 23 kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy, w niedzielę, 27 lutego Radomiak Radom pokonał z Lechią Gdańsk 2;0. Mecz rozpoczął się o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu. Piłkarze wyszli na mecz w koszulkach z wielkim napisem "Nigdy więcej wojny". Transparenty przeciw wojnie pojawiły się też na trybunach. Pierwszy gol padł w 33 minucie. Od 69 minuty Radomiak prowadził 2:0. Zobacz poniżej zapis relacji live.

Zobacz:

Radomiak - Lechia ONLINE

W 69 minucie Radomiak podwyższył prowadzenie na 2:0. Po faulu w polu karnym Dusana Kuciaka na Rondonie sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Karol Angielski zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.

W 33 minucie Radomiak zdobył prowadzenie. Karol Angielski został złapany w polu karnym i nie mógł dojść do piłki. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny. Strzela Karol Angielski ale Kuciak obronił! Angielski od razu jednak dopadł piłki i dobitka bylła już bezbłędna. Radomiak - Lechia 1:0

Jako sędzia główny spotkanie prowadził Sebastian Jarzębak z Bytomia.

Piłkarze wyszli na mecz w koszulkach z wielkim napisem "Nigdy więcej wojny". Transparenty przeciw wojnie pojawiły się też na trybunach.

W rundzie jesiennej w meczu rozegranym w Gdańsku, Radomiak zremisował 2:2. Po 45 minutach radomska drużyna przegrywała 0:2. W drugiej połowie Radomiak po golach strzelonych przez Luisa Machado i Karola Angielskiego doprowadził do wyrównania.

Piłkarze rozpoczęli mecz w następujących składach

Radomiak: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Leandro, Luizao, Filipe Nascimento, Luis Machado, Mario Rondon, Karol Angielski
Lechia: Dusan Kuciak - Filip Koperski, Michał Nalepa, Mario Maloca, Conrado, Maciej Gajos, Jarosław Kubicki, Christian Clemens, Marco Terrazzino, Ilkay Durmus, Flavio Paixao