MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powraca cykl wycieczek rowerowych pod nazwą "Jazda z miasta!". Pierwszy wypad już 21 kwietnia

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Jedna z poprzednich edycji "Jazdy z miasta!".
Jedna z poprzednich edycji "Jazdy z miasta!". Archiwum
Powraca coroczny cykl wycieczek rowerowych pod nazwą "Jazda z miasta!". Pierwszy wypad cyklistów do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli już 21 kwietnia. Sprawdź, jak się zapisać i wziąć udział.

Powraca cykl wycieczek rowerowych "Jazda z miasta!". Pierwszy wypad już 21 kwietnia

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli to cel pierwszej z tegorocznych wycieczek rowerowych "Jazda z miasta!". Do pokonania będzie nieco ponad 20 kilometrów w jedna stronę. Zbiórka odbędzie się o godzinie 10 przed budynkiem przy ulicy Krukowskiego 1, gdzie obecnie ma siedzibę redakcja Echa Dnia (dawniej NOT), a o godzinie 10:15, w asyście policjantów z radomskiej "drogówki", ruszy kolumna rowerzystów.

Trasa będzie przebiegać ulicami: Kelles-Krauza, Malczewskiego, Warszawską, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga, Kozienicką i Potkańskiego do Dąbrowy Kozłowskiej. Przez Kozłowskie Komorniki dotrzemy do zielonego szlaku rowerowego wiodącego na Wielką Górę. Na szczyt wjeżdżać nie będziemy. Z "zielonego" skręcimy w lewo, w wygodną szutrówkę, łączącą Kozłów z Kieszkiem. Dojedziemy nią na leśny parking do Kozłowa. Tam odpoczniemy i ruszymy szosą w stronę Wojciechowa. Powoli i ostrożnie, w mniejszych grupach, będziemy musieli przeciąć trasę Radom–Brzóza i po minięciu krzyżówki ruszyć przez Owadów aż do Wsoli – do Muzeum Witolda Gombrowicza. W muzeum, jak zwykle, ognisko i upominki od sponsorów: Salonu Rowerowemu "Rodex” i Echa Dnia. Ogniskowe przysmaki funduje firma Wiejskie Wędliny Drużdżel.

Ruszyły już zapisy na "Jazdę z miasta!”. Formularz dostępny jest na stronie internetowej Radia Radom. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą zapisać się bezpłatnie do udziału w akcji poprzez zaledwie kilka kliknięć. Formularze są zbudowane w prosty i przejrzysty sposób, a żeby się zapisać będzie wystarczyło podanie imienia i nazwiska. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 19 kwietnia.

KLKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA

"Jazda z Miasta!" nie odbędzie się, gdyby padał deszcz. Wycieczkę przełożymy wówczas na 28 kwietnia.

Przepisy ruchu drogowego obligują każdego cyklistę korzystającego z dróg publicznych do posiadania: sprawnych hamulców, dzwonka, lampy przedniej i tylnej. Niektóre trasy biegną drogami publicznymi, więc powyższe akcesoria trzeba mieć obowiązkowo. Najlepszym rowerem na „Jazdy” będzie rower górski, jednak bez większych problemów sprawdza się trekkingi i rowery krosowe. Na każdą rowerową wyprawę trzeba koniecznie zabrać: dętkę, łatki oraz pompkę. Na wyposażeniu cyklisty powinien być też zestaw kluczy imbusowych w formie przypominającej wielofunkcyjny scyzoryk. Niezbędny na wyjazdy będzie również bidon z sokiem, wodą lub napojem izotonicznym.

Głównym organizatorem oraz inicjatorem "Jazdy z miasta!” jest przede wszystkim Salon Rowerowy RODEX. Wśród organizatorów znajdują się również: Bractwo Rowerowe oraz Grupa "Szaleni na rowerach”.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto