MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powraca cykl wycieczek rowerowych pod nazwą "Jazda z miasta!". Pierwszy wypad już 21 kwietnia

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Jedna z poprzednich edycji "Jazdy z miasta!".
Jedna z poprzednich edycji "Jazdy z miasta!". Archiwum
Powraca coroczny cykl wycieczek rowerowych pod nazwą "Jazda z miasta!". Pierwszy wypad cyklistów do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli już 21 kwietnia. Sprawdź, jak się zapisać i wziąć udział.

Powraca cykl wycieczek rowerowych "Jazda z miasta!". Pierwszy wypad już 21 kwietnia

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli to cel pierwszej z tegorocznych wycieczek rowerowych "Jazda z miasta!". Do pokonania będzie nieco ponad 20 kilometrów w jedna stronę. Zbiórka odbędzie się o godzinie 10 przed budynkiem przy ulicy Krukowskiego 1, gdzie obecnie ma siedzibę redakcja Echa Dnia (dawniej NOT), a o godzinie 10:15, w asyście policjantów z radomskiej "drogówki", ruszy kolumna rowerzystów.

Trasa będzie przebiegać ulicami: Kelles-Krauza, Malczewskiego, Warszawską, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga, Kozienicką i Potkańskiego do Dąbrowy Kozłowskiej. Przez Kozłowskie Komorniki dotrzemy do zielonego szlaku rowerowego wiodącego na Wielką Górę. Na szczyt wjeżdżać nie będziemy. Z "zielonego" skręcimy w lewo, w wygodną szutrówkę, łączącą Kozłów z Kieszkiem. Dojedziemy nią na leśny parking do Kozłowa. Tam odpoczniemy i ruszymy szosą w stronę Wojciechowa. Powoli i ostrożnie, w mniejszych grupach, będziemy musieli przeciąć trasę Radom–Brzóza i po minięciu krzyżówki ruszyć przez Owadów aż do Wsoli – do Muzeum Witolda Gombrowicza. W muzeum, jak zwykle, ognisko i upominki od sponsorów: Salonu Rowerowemu "Rodex” i Echa Dnia. Ogniskowe przysmaki funduje firma Wiejskie Wędliny Drużdżel.

Ruszyły już zapisy na "Jazdę z miasta!”. Formularz dostępny jest na stronie internetowej Radia Radom. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą zapisać się bezpłatnie do udziału w akcji poprzez zaledwie kilka kliknięć. Formularze są zbudowane w prosty i przejrzysty sposób, a żeby się zapisać będzie wystarczyło podanie imienia i nazwiska. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 19 kwietnia.

KLKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA

"Jazda z Miasta!" nie odbędzie się, gdyby padał deszcz. Wycieczkę przełożymy wówczas na 28 kwietnia.

Przepisy ruchu drogowego obligują każdego cyklistę korzystającego z dróg publicznych do posiadania: sprawnych hamulców, dzwonka, lampy przedniej i tylnej. Niektóre trasy biegną drogami publicznymi, więc powyższe akcesoria trzeba mieć obowiązkowo. Najlepszym rowerem na „Jazdy” będzie rower górski, jednak bez większych problemów sprawdza się trekkingi i rowery krosowe. Na każdą rowerową wyprawę trzeba koniecznie zabrać: dętkę, łatki oraz pompkę. Na wyposażeniu cyklisty powinien być też zestaw kluczy imbusowych w formie przypominającej wielofunkcyjny scyzoryk. Niezbędny na wyjazdy będzie również bidon z sokiem, wodą lub napojem izotonicznym.

Głównym organizatorem oraz inicjatorem "Jazdy z miasta!” jest przede wszystkim Salon Rowerowy RODEX. Wśród organizatorów znajdują się również: Bractwo Rowerowe oraz Grupa "Szaleni na rowerach”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto