MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radomscy rowerzyści wyruszają w niedzielę w trasę. Mogą być utrudnienia w ruchu w południowej części miasta

Janusz Petz
Janusz Petz
W niedzielę, 14 kwietnia duża grupa rowerzystów pojawi się na ulicach Radomia. Miejski Zarząd dróg i Komunikacji ostrzega przed utrudnieniami w ruchu na ulicach w południowej części miasta.

Radomscy rowerzyści wyruszają w trasę

„W związku z planowanym przejazdem grupy rowerzystów (impreza Co Za Jazda!), w dniu 14 kwietnia 2024 roku (niedziela) w godzinach około 10:00-10:45 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i w komunikacji miejskiej w południowej części Radomia” – informuje na swojej stronie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Kolumna ruszy po godzinie 10:00 z Rynku, a następnie przejedzie ulicami Grodzką, Małą, Wałową, Lekarską, Tochtermana, Traugutta (w tym drogą rowerową w pobliżu Moniuszki), drogą rowerową między Traugutta a Jaracza, Jaracza, Broni, drogą rowerową między Broni a Dowkontta, przez plac Ołdakowskiego (ciągiem pieszo-rowerowym), aleją Grzecznarowskiego (tylko drogi rowerowe), Jana Pawła II (tylko drogi rowerowe), Michalczewskiego (drogi rowerowe), Kuronia (droga rowerowa) i Wiejską (kierunek docelowy to Skaryszew).

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zastrzega w komunikacie, że trasa przejazdu może ulec jeszcze zmianie. Przejazd rowerzystów może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym, a także ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej większości linii (nie dotyczy tylko linii 12, 16, 17, 24 i 26).

Przejazd zorganizowanej kolumny rowerzystów będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Zgodnie z wydaną decyzją uczestnicy imprezy są zobowiązani do poruszania się tylko po prawej stronie drogi (zajmując nie więcej niż jeden pas ruchu!), nieprzekraczania osi jezdni oraz zachowywania ostrożności. W przejeździe tym nie mogą brać udziału żadne samochody (nie licząc radiowozów) - dopuszczalny jest jedynie przejazd rowerzystów i pojazdów pomocy medycznej.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta.

Organizatorem cyklicznych wypraw rowerowych z Radomia do okolicznych gmin jest stowarzyszenie Co Za Jazda!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Po co są strefy czystego transportu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto