Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont zabytkowej siedziby centrum krwiodawstwa w Radomiu już na finiszu. Zajrzeliśmy do środka, jest bardzo nowocześnie

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Remont centrum krwiodawstwa jest na finiszu. Zobacz zdjęcia ze środka na kolejnych slajdach.
Remont centrum krwiodawstwa jest na finiszu. Zobacz zdjęcia ze środka na kolejnych slajdach. Tadeusz Klocek
Wnętrza są jasne i nowoczesne, bardziej wygodne dla dawców i pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Ale nie wszystko jest już zrobione, remont jeszcze jest prowadzony. - Może uda się zakończyć prace do Bożego narodzenia - mówi Katarzyna Stanios z radomskiego centrum krwiodawstwa.

Remontują zabytkową siedzibę centrum krwiodawstwa w Radomiu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zajmuje XIX wieczny pałacyk przy ulicy Limanowskiego 42. Swoją siedzibę centrum krwiodawstwa ma tam od 1974 roku. Budynek jest zabytkiem. Remont wnętrza rozpoczął się latem tego roku i właśnie dobiega końca. Niemal gotowa jest tak zwana droga dawcy. To pomieszczenia, które są dostępne dla osób oddających krew, od recepcji, szatni, łazienek po pomieszczenie, w którym pobierana jest krew, gabinety lekarskie. W tej chwili wszystko wróciło już na swoje miejsce, bo w czasie robót trzeba było przeorganizować pracę tak, aby zapewnić ciągłość działalności. Między innymi zamknięte było główne wejście od strony Limanowskiego, pobór krwi odbywał się między innymi w sali konferencyjnej.

- Teraz do budynku wchodzimy już od frontu. Wszystko jest niemal gotowe, zostały drobne prace, gdzieś trzeba coś domalować, ustawić krzesła. Teraz remontowane są jeszcze pomieszczenia w dziale serologii i ekspedycji, ale tam prace też są na ostatnim etapie - mówi Katarzyna Stanios z regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

To był kapitalny remont już trwa

Pracy w budynku było bardzo dużo. Była między innymi wyburzana część ścian, bo zmienił się układ funkcjonalny pomieszczeń. Wymienione zostały wszelkie instalacje, podłogi, tynki, oświetlenie. Wstawiono część nowych okien, są nowe drzwi wewnętrzne.

Teraz wszystko jest już nowe, powstała strefa relaksu dla krwiodawców. Jest bardziej funkcjonalnie i nowocześnie. Wyremontowane wnętrza prezentują się ładnie, jest jaśniej, komfortowo i wygodnie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto