Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza rozbiórka wiaduktu na ulicy Struga/Kozienickiej w Radomiu. Będzie komunikacyjna gehenna?

Janusz Petz
Janusz Petz
W otoczeniu wiaduktu na ulicy Struga/Kozienickiej trwają już roboty budowlane przy budowie trasy kolejowej.
W otoczeniu wiaduktu na ulicy Struga/Kozienickiej trwają już roboty budowlane przy budowie trasy kolejowej. Joanna Gołąbek
W sobotę 30 stycznia zostanie zamknięty dla ruchu samochodów wiadukt na ulicy Struga/Kozienickiej w Radomiu. Cała konstrukcja zostanie rozebrana, a kolejarze zbudują nowy wiadukt, który zostanie otwarty dla ruchu samochodów w trzecim kwartale tego roku.

Prowadzone prace to część wielkiej inwestycji modernizacji linii kolejowej numer 8 z Warszawy do Radomia. Ekipy budowlane pojawiły się w okolicy wiaduktu już przed miesiącem. Od tego czasu prowadzone są tam prace na torach i w otoczeniu torowiska.

Kładka dla pieszych

Jak informuje Karol Jakubowski z PKP PLK w miejscu wiaduktu będzie przygotowana tymczasowa kładka dla pieszych, która ułatwi komunikację na czas prac. Kierowcy skorzystają z objazdów. Stary wiadukt zostanie rozebrany i w jego miejscu powstanie zupełnie nowa konstrukcja. Nowy wiadukt będzie szerszy (trzy pasy ruchu zamiast dotychczasowych dwóch) oraz dłuższy (powstanie również nad planowanym trzecim etapem trasy N-S, która w tym rejonie będzie przebiegała obok torów - pod końcówką ulicy Struga). Wiadukt ten zostanie poza tym połączony z planowanym tam przez PKP PLK nowym przystankiem kolejowym Radom-Gołębiów.

Pod wiaduktem ułożone będą nowe tory. Wykonawca planuje zakończyć prace w III kwartale tego roku. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami remont wiaduktu będzie prowadzony w ramach modernizacji trasy kolejowej numer 8, a miasto jedynie dołoży się finansowo do samej inwestycji. W ubiegłym roku informowano, że remont wiaduktu rozpocznie się zaraz po zakończeniu przebudowy Alei Wojska Polskiego, tak aby zamknięcie dwóch ważnych dróg nie sparaliżowało ruchu w tej części miasta.

Objazdy dla samochodów

Zamknięcie ważnej miejskiej trasy i wiaduktu może oznaczać duże problemy komunikacyjne w całym mieście. Cały ciężar komunikacyjny przejmą wiadukty na ulicy Żeromskiego i Żółkiewskiego, więc można spodziewać się dużych korków w centrum miasta. Już dziś w dni powszednie w godzinach popołudniowych dojazd ulicą Kozienicką w stronę Ronda Kozienickiego oznacza konieczność czasami godzinnego oczekiwania w korkach.

W związku z zamknięciem wiaduktu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu od soboty wprowadza objazdy. Zmiany tras będą też dotyczyły autobusów miejskich linii 9, 10, 17, 21, 22 i 26. Zmiany dla autobusów komunikacji miejskiej będą obowiązywały od początku kursowania w dniu 30 stycznia 2021 roku, a dla pozostałych pojazdów - od około godziny 11:00 (po fizycznym zamknięciu ruchu).

Oznakowane objazdy dla ruchu kołowego będą wyznaczone w tym rejonie następującymi ulicami (w obu kierunkach): od ronda Popiełuszki przez ulice Żółkiewskiego i Zbrowskiego do ulic 11 Listopada lub Struga; od ronda Popiełuszki przez ulice Żółkiewskiego i Chrobrego do ulic 11 Listopada lub Struga.

Na odcinku ulicy Zbrowskiego pomiędzy Żółkiewskiego a 11 Listopada zostanie wprowadzony zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony (nie dotyczy to dostaw oraz służb miejskich).

Alternatywna możliwość dojazdu do centrum Radomia będzie też przez aleję Wojska oraz ulice Lubelską i Żeromskiego (na wiadukcie nad torami kolejowymi u zbiegu ostatnich dwóch dróg obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 ton) bądź przez Żółkiewskiego i Warszawską do Szarych Szeregów.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto