Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strefa płatnego parkowania w Radomiu będzie większa na wniosek mieszkańców i przedsiębiorców. Zobacz, gdzie zapłacisz!

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Strefa płatnego parkowania w Radomiu będzie większa. Włączono do niej pięć odcinków ulic w centrum i śródmieściu.
Strefa płatnego parkowania w Radomiu będzie większa. Włączono do niej pięć odcinków ulic w centrum i śródmieściu. Joanna Gołąbek
Radomska Rada Miejska rozszerzyła strefę płatnego parkowania o pięć kolejnych ulic w centrum i śródmieściu Radomia. O taką zmianę prosili mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący działalności przy tych ulicach. Ustawienie parkometrów ma sprawić, że miejsca nie będą blokowane na cały dzień, rotacja samochodów będzie większa.

Decyzję o poszerzeniu strefy płatnego parkowania radomska Rada Miejska podjęła podczas sesji, która odbyła się 14 grudnia. jak tłumaczył Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia podstawowym argumentem jest zwiększenie rotacji samochodów na parkingach. tam, gdzie strefa nie obowiązuje zdarza się, że miejsca są zajmowane na cały dzień, przez kierowców, którzy na przykład dojeżdżają do pracy. To kłopot dla mieszkańców, czy przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i ich klientom trudno jest znaleźć miejsce parkingowe.

Tam parkowanie będzie płatne

Do strefy zostały włączone: ulica Waryńskiego od ulicy Mickiewicza do 25-go Czerwca; ulica 25-go Czerwca od ulicy Żeromskiego do Beliny – Prażmowskiego; ulica Malczewskiego od ulicy Reja do Kelles – Krauza; ulica Niedziałkowskiego od ulicy Żeromskiego do Kelles – Krauza oraz ulica Wyszyńskiego od ulicy Sienkiewicza do Waryńskiego.

Wkrótce Miejski zarząd Dróg i Komunikacji ogłosi przetarg na utrzymanie stref, będą w nim uwzględnione także nowe parkometry dostawione na tych ulicach. Za parkowanie zaczniemy tam płacić najpewniej po nowym roku.

Strefa parkowania

Strefa płatnego parkowania w Radomiu funkcjonuje od 2008 roku. Na początek były nią objęte ulice w centrum miasta, później kolejnymi uchwałami Rady Miejskiej strefa była rozszerzana. O włączenie niektórych ulic do strefy występowali sami mieszkańcy. Są w niej teraz ulice w Śródmieściu Radomia. Na ulicach stoi około 80 parkometrów.

Za postój w strefie płacimy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Minimalna opłata wynosi sześćdziesiąt groszy, uprawnia do postoju przez 15 minut. Za pierwszą godzinę parkowania trzeba do parkometru wrzucić 2,4 złotego. Mieszkańcy ulic w strefie mogą wykupić specjalny abonament, za 30 dni płacą 15 złotych, 30 złotych kosztuje opłata za 90 dni.

W 2019 roku dochody ze strefy wynosiły 3,8 miliona złotych. 1,5 miliona złotych kosztuje jej utrzymanie. Za obsługę strefy odpowiada Miejski zarząd Dróg i Komunikacji. W 2020 roku wpływy będą mniejsze przede wszystkim dlatego, że przez kilka miesięcy, w związku z pandemią koronawirusa, opłaty nie były pobierane.

- Pieniądze z opłat za parkowanie wpływają do budżetu miasta, z nich między innymi płacimy za zimowe utrzymanie dróg, utwardzamy kolejne ulice, dbamy o oświetlenie - wyliczał Mateusz Tyczyński. - To może nie są duże kwoty, ale w budżecie zauważalne.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto