MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Wolanowska w Radomiu zostanie kompleksowo przebudowana. Jest umowa z wykonawcą. Koszt to niemal 60 milionów złotych

OPRAC.:
Patryk Samborski
Patryk Samborski
- Przebudujemy zarówno ten wstydliwy wlot do Radomia od strony Łodzi, czyli fragment od NSZZ Solidarność do granicy miasta, jak i miejski odcinek - mówił podczas konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
- Przebudujemy zarówno ten wstydliwy wlot do Radomia od strony Łodzi, czyli fragment od NSZZ Solidarność do granicy miasta, jak i miejski odcinek - mówił podczas konferencji prasowej Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Urząd Miejski w Radomiu
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Wygrała firma Strabag, której oferta opiewała na nieco ponad 58 milionów 330 tysięcy złotych. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 18 miesięcy od podpisania umowy.

To historyczna chwila. Inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców od wielu lat i jest to coś, czego nie udało się zrobić żadnemu z moich poprzedników. Przebudujemy zarówno ten wstydliwy wlot do Radomia od strony Łodzi, czyli fragment od NSZZ Solidarność do granicy miasta, jak i miejski odcinek – od Kieleckiej do NSZZ Solidarność. To inwestycja, która usprawni ruch lokalny, ale też ułatwi wjazd do miasta od zachodu i dojazd na lotnisko. W ramach inwestycji zostanie też przebudowane skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej, gdzie pojawi się sygnalizacja świetlna. Dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu

– mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

O inwestycji pisaliśmy kilkukrotnie:

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska na całej długości będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Na odcinku miejskim, po północnej stronie powstanie chodnik, natomiast po południowej chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi będą się znajdowały ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. Na całej długości przebudowanej ulicy powstaną zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie.

– To będzie 5 kilometrów zupełnie nowej, bezpiecznej i wygodnej drogi z pełną infrastrukturą dla pieszych, dla rowerzystów, z odwodnieniem i oświetleniem. To tak naprawdę zupełnie nowa jakość życia w tej w tej części miasta. Będziemy rozmawiać jeszcze z przedsiębiorcami którzy prowadzą w tym rejonie swoje działalności gospodarcze o tym, żeby ten projekt dawał jeszcze lepsze możliwości dla rozwoju ich firm. Z naszej strony jest pełna otwartość na potrzeby lokalnej społeczności. Prace na odcinku krajowym będą prowadzone pod ruchem, natomiast na odcinku miejskim – przy zamkniętym fragmencie Wolanowskiej, ale oczywiście z możliwością dojazdu do posesji – mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało z Polskiego Ładu 76 mln zł. – Pieniądze, które zaoszczędzimy, będziemy chcieli zostawić w Radomiu, by móc przebudować np. ulicę Idalińską, Sandomierską, Królowej Jadwigi, Równą czy Grójecką. Wkrótce, w ramach dobrej współpracy będę na ten temat rozmawiał z przedstawicielami rządu – zapowiada Radosław Witkowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto