Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Radomiu uczniowie z XII liceum już zagrali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wsparli leczenie dzieci

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Taneczny show pokazali uczniowie, a układ taneczny bardzo spodobał się widzom zgromadzonym w sali konferencyjnej liceum.
Taneczny show pokazali uczniowie, a układ taneczny bardzo spodobał się widzom zgromadzonym w sali konferencyjnej liceum. Joanna Gołąbek
Popisy taneczne. koncert licealistów, występy zespołów, licytacje gadżetów - te atrakcje miały miejsce w środę 26 stycznia, w XII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Osiedlowej. Młodzież, nauczyciele i dyrekcja zorganizowali Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022.

Licealiści z XII LO w Radomiu już zagrali na rzecz Wielkiej Orkiestry

Kolorowo i wesoło zrobiło się od rana w środę, w siedzibie XII Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami sportowymi przy ulicy Osiedlowej 36. Tam o godzinie 10.00 młodzież rozpoczęła imprezę od koncertu w wykonaniu samych uczniów. Zaprezentowała się też grupa taneczna, a ten pokaz został nagrodzony gromkimi brawami. W gronie gości była wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska, odpowiedzialna za sprawy oświaty. Byli też radni - Magdalena Lasota i Dawid Ruszczyk.

Zwolnienia od klasówki

Tego dnia były też inne atrakcje: licytacje gadżetów, wejściówek na imprezy.

- Chyba największą popularnością cieszyły się licytacje prawa do przeniesienia kartkówek, klasówek na inny termin. Były też licytowane zwolnienia od odpytywania przy tablicy - mówi Radosław Lis, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu .

Szkolny sztab Orkiestry otrzymał także do licytacji między innymi wsparcie od Park Trampolin JumpWorld w Radomiu, który przekazał na aukcję firmowe gadżety - vouchery, kubki, wejściówki na zajęcia. Były też przybory szkolne, kalendarze, albumy, pióro wieczne dyrektora, a także jego krawat. Dodajmy, że ten właśnie krawat osiągnął rekordową kwotę i wylicytowano za niego 300 złotych.

Sam dyrektor Radosław Lis także wsparł szkolny koncert, występując z gitarą w „duecie germanistów”, skrzykniętym doraźnie na potrzeby imprezy.

Całe wydarzenie w radomskim liceum przygotował Samorząd Szkolny, ze wsparciem dyrekcji, nauczycieli. Trójka z tych nauczycieli - Sebastian Kwintal, Iwona Siejek - Bąk i Magdalena Filipowska czuwały nad całością koncertu.

Jest skarbonka

Licealiści przypominają także o możliwości dokonywania wpłat na WOŚP za pośrednictwem wirtualnej skarbonki.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto