MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zaniepokojeni mieszkańcy z radomskich Wośnik. Chodzi o wypadki drogowe i wzmożony ruch na ulicy Wośnickiej oraz Bulwarowej

Patryk Chruślak
Patryk Chruślak
Niespełna rok temu, a dokładnie 3 lipca 2023 roku zatroskani mieszkańcy osiedla Wośniki wystosowali petycję, którą skierowali do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Pismo dotyczyło poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w rejonie ulic Wośnickiej i Bulwarowej, gdzie według nich, dochodzi do częstych wypadków. Jak twierdzą autorzy pisma, nikt wciąż na poważnie nie zainteresował się ich problemami.

Petycja mieszkańców osiedla Wośniki w Radomiu

Według autorów pisma ulica Wośnicka i Bulwarowa są wyjątkowo niebezpieczne i ruchliwe, co spowodowane jest głównie wzmożonym ruchem samochodów, których kierowcy wykorzystują te ulice jako drogi przelotowe pomiędzy osiedlem Borki a ulicą Kielecką. Jak czytamy w petycji, ostatnia zarejestrowana kolizja miała miejsce zaraz przy przejściu dla pieszych w okolicy przystanku komunikacji miejskiej na osiedlu Wośniki w dniu 12 czerwca 2023 roku.

Jak twierdzą mieszkańcy przy przejściu doszło też do dwóch wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Mieszkańcy wnioskowali również o wykonanie monitoringu miejskiego na osiedlu w rejonie przystanku komunikacji miejskiej linii numer 8 i 16 oraz o wykonanie dodatkowych przejść dla pieszych przez ulicę Wośnicką.

Minął prawie rok, a jak twierdzą autorzy pisma, nikt wciąż na poważnie nie zainteresował się ich problemami.

Odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu

W odpowiedzi wystosowanej przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji mieszkańcy osiedla Wośniki dowiedzieli się, że teren, na którym zlokalizowana jest pętla autobusowa linii 8, 16 oraz przelotowo 13 nie należy do Gminy Radom, w związku z czyn nie ma możliwości, żeby została ona przebudowana. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji pisze również, że w porozumienie z Urzędem Miejskim podjął działania, które mają na celu ugruntowanie stanu prawnego tej części gruntu, jednak, jak dotąd nic się w tej kwestii nie zmieniło.

W kolejnym piśmie przysłanym przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, które nawiązuje do poprzedniej odpowiedzi pojawia się również informacja, że ze względu na liczne zobowiązania finansowe związane z budową innych miejskich inwestycji drogowych, plan finansowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na tamten czas, nie zapewnia wystarczających środków, które mogłyby pokryć koszty wszystkich zgłaszanych przez mieszkańców zadań.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy opisaną sytuację poruszano już w zeszłym roku podczas jednej z sesji rady miejskiej jednak, jak dotąd nic, to nie wskórało. Zatroskani mieszkańcy mówią, że sprawą interesowała się również Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani, która popiera ich postulaty i też wystosowała pismo do radomskiego Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji .

Mieszkańcy proszą o pomoc oraz zainteresowanie ich sprawą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto