Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Zatruta studnia I", czyli kolejny mural w Radomiu już gotowy. Tym razem można go oglądać przy Niedziałkowskiego. Zobaczcie zdjęcia

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
"Zatruta studnia I", czyli kolejny mural w Radomiu już gotowy. Można go podziwiać na ścianach budynku przy ulicy Niedziałkowskiego. Zobaczcie zdjęcia na kolejnych slajdach.
"Zatruta studnia I", czyli kolejny mural w Radomiu już gotowy. Można go podziwiać na ścianach budynku przy ulicy Niedziałkowskiego. Zobaczcie zdjęcia na kolejnych slajdach. Joanna Gołąbek
Szlak murali przedstawiający obrazy Jacka Malczewskiego w rozmiarze XXL w Radomiu powiększa się. Można już podziwiać kolejne dzieło. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

"Zatruta studnia I", czyli kolejny mural w Radomiu już gotowy. Tym razem można go oglądać przy Niedziałkowskiego

Do trzech już istniejących murali, dołączył niedawno czwarty przedstawiający obraz Jacka Malczewskiego „Zatruta studnia I" Mural powstał na ścianie wyremontowanej kamienicy przy ulicy Niedziałkowskiego 16. Autorem był - podobnie jak w przypadku poprzednich murali - Łukasz Rudecki, prodziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

„Obrazy Jacka Malczewskiego w rozmiarze XXL – nowy szlak murali”
Pomysł ten do Budżetu Obywatelskiego Radomia zgłosiła Pani Eliza Wesołowska-Szwede. Jej zdaniem, Jacek Malczewski to walor turystyczny Radomia, dotąd niespełna wykorzystany. Malarz uważany jest za ojca symbolizmu, urodził się w Radomiu i tutaj również mieści się muzeum jego imienia z największą kolekcją jego dzieł. Celem projektu jest wydobycie obrazów artysty z murów muzealnych oraz przedstawienie ich na ścianach budynków, a mural to doskonała forma obcowania z dziełem sztuki na co dzień.

W Radomiu jest coraz więcej murali. Powstają w różnych częściach miasta. Przedstawiają ważne wydarzenia dla Radomia. Znacie je?

Jak do tej pory powstały: "Zatruta studnia z chimerą" na ścianie budynku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, "Pytia" na ścianie Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przy ulicy Malczewskiego 29 w Radomiu i "Kobieta z faunem" na ścianie budynku Liceum Ogólnokształcącego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ulicy Warszawskiej 12.

Projekt był jednym ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Radomia na rok 2021 i znalazł się w puli zadań do zrealizowania za maksymalnie 50 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie podczas Free(RA)dom Festiwal 2022 na ścianie radomskiej Resursy Obywatelskiej powstały murale z wizerunkami znanych radomskich postaci. To dzieło Rafała Roskowińskiego, malarza muralisty.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto