Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znane postacie z poparciem PSL do Rady Miasta Radomia. Startują Ilona Pulnar-Duszyk, Agnieszka Stolarczyk, Adam Duszyk i Bartosz Bednarczyk

Janusz Petz
Janusz Petz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ilona Pulnar-Duszyk, Agnieszka Stolarczyk, Adam Duszyk i Bartosz Bednarczyk kandydują do radomskiej Rady Miejskiej z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego, w ramach wspólnej „antypisowskiej” listy. To znane postaci życia społecznego i kulturalnego Radomia.

Ilona Pulnar-Duszyk, Agnieszka Stolarczyk, Adam Duszyk i Bartosz Bednarczyk – kandydaci na radomskich radnych

Jak już pisaliśmy w Radomiu powstało porozumienie aż pięciu ugrupowań, które pod wspólnym szyldem Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego idą do zbliżających się wyborów samorządowych. Pakt podpisali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowej Lewicy i Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie.

Radom jest pierwszym miastem w Polsce, w którym została zawiązana aż tak szeroka koalicja polityczna. W wyniku wewnętrznych negocjacji poszczególnym ugrupowaniom przydzielono miejsca na wspólnej liście w wyborach do radomskiej Rady Miejskiej. Z racji dużej ilości ugrupowań tworzących wspólną koalicję, dla każdego z nich pozostała ograniczona ilość miejsc na wspólnej liście. Polskiego Stronnictwo Ludowe mogło wystawić czworo kandydatów. Zaprezentowano ich podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 5 lutego. Adam Duszyk i Agnieszka Stolarczyk to członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, natomiast Ilona Pulnar – Duszyk i Bartosz Bednarczyk nie są członkami partii, ale cieszą się poparciem ludowców.

Zobacz też:

Adam Duszyk to szef radomskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicedyrektor Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu, a wcześniej wieloletni nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego, autor licznych publikacji historycznych, w tym między innymi dotyczących Radomia i regionu radomskiego. Ilona Pulnar – Duszyk to jego małżonka, pracownica Muzeum imienia Jacka Malczewskiego.

Agnieszka Stolarczyk to dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, czyli popularnego „Medyka”. Wcześniej pracowała jako kierownik Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, a jeszcze wcześniej była dyrektorem w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wolanowie. Bartosz Bednarczyk to zastępca naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego. Przez wiele lat był szefem, bądź zastępcą radomskiego hufca ZHP Od lat angażuje się w akcje charytatywne. Produkuje widowiska i filmy historyczne. Od wielu lat szefuje radomskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdecydowaliśmy się uczestniczyć w Radomiu w szerokim pakcie – Radomskim Pakcie Samorządowym Radosława Witkowskiego. To jest pierwsze, albo jedno z pierwszym takich porozumień w ramach koalicji, która dzisiaj rządzi lub współrządzi Polską. Dajemy przykład innym regionom, innym dużym miastom, że warto również w wyborach samorządowych osiągać porozumienie. Już podczas wyborów parlamentarnych razem z ugrupowaniem Polska 2050 Szymona Hołowni pod szyldem Trzecia Droga zdecydowaliśmy się pokazać wszystkim, że warto trochę odmienić obszar polityczny zawierając sojusze wyborcze. To spodobało się wszystkim Polakom

– powiedział podczas konferencji prasowej lider lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego poseł Mirosław Maliszewski.

Radomskie struktury ludowców przygotowały bogaty program dla Radomia. Opracowanie liczy prawie 100 stron i ma być zaprezentowane w najbliższym czasie. Znalazły się tam interesujące pomysły dotyczące Radomia. Ludowcy chcą zabiegać między innymi o rozszerzenie funkcji radomskiego lotniska o działalność cargo. Rozbudowa lotniska mogłaby na przykład wiązać się z budową centrum przeładunkowego produktów rolno – spożywczych i lotniczym eksportem tych produktów. Ludowcy chcą zapobiec katastrofie demograficznej, która grodzi miastu. W związku z tym warto ich zdaniem inwestować w Uniwersytet Radomski, a także kształcenie kadr w oparciu o Wydział Prawa oraz Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. W postulatach znalazła się też deglomeracja rozumiana jako przenoszenie – tam gdzie można – niektórych urzędów centralnych z Warszawy do Radomia. Ludowcy chcą też wspierać takie inicjatywy jak budowa Filharmonii Radomskiej czy odbudowy Zamku Królewskiego w Radomiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto