Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu pracuje wirtualnie

Barbara Koś
Tak wyglądała Noc Wyklętych w Puszczy Kozienickiej rok temu. Można ją zobaczyć na facebookowym profilu IPN.
Tak wyglądała Noc Wyklętych w Puszczy Kozienickiej rok temu. Można ją zobaczyć na facebookowym profilu IPN. IPN Facebook
Instytut Pamięci Narodowej, a także jego delegatura w Radomiu, pracują wirtualnie i zapraszają na swoje profile na Facebooku.

Bardzo ciekawą imprezę zaplanowała na sobotę, 21, marca, radomska delegatura IPN. To Noc Wyklętych w cyklu Przystanek Historia IPN – organizowana wspólnie ze Związkiem Harcerzy Rzeczypospolitej w Puszczy Kozienickiej.

Miał odbyć się koncert Andrzeja Kołakowskiego oraz projekcja najnowszego filmu o Janie Sońta ps "Ośka" legendarnym partyzancie naszego regionu i spotkanie z reżyserem Przemysławem Bednarczykiem… - Drodzy Miłośnicy Historii i naszego Przystanku… pisze IPN - Noc w tej chwili nie odbędzie się. Za to film o „Ośce” oraz poprzednie wydarzenia „ipeenowskie” dla młodzieży i nie tylko oglądać można na Facebooku.

Na radomskiej stronie IPN jest już dokładna relacja z Biegu Tropem Wilczym, który odbył się w Zwoleniu, a ten Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, największa impreza biegowa w Polsce, po raz pierwszy w odbył się Zwoleniu. Na Facebooku znajdują się również inne imprezy. A teraz będą nowe.

Wirtualna podróż, prawdziwa historia

- Wszystkich spędzających czas w domu zachęcamy do udania się w wirtualną podróż z historią Polski XX wieku! -czytamy w nowym komunikacie IPN. Główna strona startowa IPN - jak zapewnia Instytut w Warszawie - zamienia się w cyfrowe miejsce spotkań z historią Polski XX wieku. Pojawią się nowe zakładki, dzięki którym zostaną przypomniane ważne rocznice, sylwetki wybitnych Polaków oraz najważniejsze dla naszej historii najnowszej wydarzenia.

Każdego dnia na stronie internetowej IPN, a także na radomskim Facebooku Delegatury, będzie można znaleźć niezwykle ciekawe materiały, a wśród nich nagrania z konferencji naukowych, spotkania autorskie, debaty i dyskusje historycznych. Codziennie będą publikowane artykuły z Biuletynu IPN, a także udostępniane w wersji cyfrowej publikacje wydawane przez Instytut, do pobrania w bibliotece cyfrowej portalu www.przystanekhistoria.pl

Wśród nowych propozycji IPN będzie zakładka „Historia on-line”. Będą w niej zamieszczane polecane na dany dzień materiały audio-video i inne publikacje pochodzące z zasobów IPN. Z kolei w zakładce „Polecamy” znajdą się materiały związane głównie z wydarzeniami rocznicowymi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu – jak podkreśla Instytut -dorobek naukowy i edukacyjny IPN trafi nie tylko do pasjonatów, ale także do uczniów i nauczycieli, którzy w tym trudnym dla siebie czasie będą mogli nadal pogłębiać swą wiedzę na temat najnowszych dziejów Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu pracuje wirtualnie - Echo Dnia Radomskie

Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto