Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Matura próbna 2024. Egzamin z języka angielskiego w Radomiu. Uczniowie pisali test na poziomie podstawowym

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
- Egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym raczej nie będzie trudny – mówili uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.
- Egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym raczej nie będzie trudny – mówili uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Antoni Sokołowski
Uczniowie zdający język angielski na poziomie podstawowym mieli w piątek 8 grudnia dwie godziny na rozwiązanie wszystkich zagadnień. To była jedynie próbą przed majowym egzaminem w nowej formule.

Matura próbna z języka angielskiego w Radomiu

Po pisemnych egzaminach z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym, w piątek 8 grudnia uczniowie ostatnich klas szkół średnich mierzyli się egzaminem z języków obcych nowożytnych na poziomie podstawowym. Niemal wszyscy zdający wybierali język angielski.

Arkusz i odpowiedzi:

Jeszcze przed egzaminem rozmawialiśmy z maturzystami X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu pytając ich o spodziewane pytania.

- Zwykle wiele podobnych zadań pojawia się w próbnych arkuszach, które wcześniej rozwiązywaliśmy. Często w krótkiej rozprawce trzeba napisać list do przyjaciela, albo pismo dotyczące choćby zakupów w Internecie – mówili uczniowie.

W tej szkole do matury podchodzą uczniowie z trzech klas, ponad 50 uczniów.

- Niektórzy uczniowie zaplanowali sobie, że będą zdawać jeszcze język angielski na poziomie rozszerzonym. To na pewno im się przyda do swych dalszych planów edukacyjnych – mówi Wiktor Karoń, dyrektor X LO w Radomiu.

Matura z języka angielskiego to wyjątkowe wyzwanie, które sprawdza nie tylko umiejętność posługiwania się językiem, ale także zdolność zrozumienia tekstu oraz analizy treści. Maturzyści muszą być przygotowani na konfrontację z różnymi formami językowymi, od formalnych tekstów do rozmów potocznych, co sprawia, że zdanie egzaminu wymaga nie tylko znajomości gramatyki, lecz także elastyczności w posługiwaniu się językiem.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto