MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piękny koncert piosenki wielojęzycznej w Radomiu. Zaśpiewali uczniowie Liceum Marii Konopnickiej. Na widowni komplet widzów

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Na otwarcie koncertu uczniowie Konopnickiej zaśpiewali piosenkę "Czy to twoja bajka" z nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa". Zobaczcie zdjęcia ze sceny i widowni
Na otwarcie koncertu uczniowie Konopnickiej zaśpiewali piosenkę "Czy to twoja bajka" z nowej ekranizacji "Akademii Pana Kleksa". Zobaczcie zdjęcia ze sceny i widowni Izabela Kozakiewicz
Koncert piosenki wielojęzycznej pod hasłem "Piosenka nie zna granic" zatytułowany "Czy to Twoja bajka…" dali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej. Zaśpiewali piosenki z najpiękniejszych bajek. Było magicznie, ale i zabawnie. Na scenie byli wokaliści, ale mieli piękny akompaniament. Ich koledzy zagrali na skrzypcach, pianinie, gitarze, perkusji czy wiolonczeli. Na widowni był komplet widzów!

Uczniowie "Konopnickiej" w bajkowym repertuarze dali piękny koncert

Koncerty piosenki wielojęzycznej pod hasłem "Piosenka nie zna granic" to już tradycja II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej w Radomiu. We wtorek 12 marca odbyła się już 19. edycja. Uczniowie wystąpili na scenie sali koncertowej Zespołu szkół Muzycznych w Radomiu. W tym roku koncert odbył się pod hasłem "Czy to twoja bajka ..." i nawiązywał oczywiście do piosenki z "Akademii Pana Kleksa".

- Bajki, jako temat koncertu to pomysł samych uczniów. Takie repertuaru chcieli już od dawna i w tym roku jest. Mamy piosenki z wielu bajek, między innymi z "Mulan", z "Anastazji", oczywiście także z "Akademii Pana Kleksa". Śpiewają nasi uczniowie, będzie ich na scenie ponad 30. Ale są też przyjaciele Konopnickiej, uczniowie z innych szkół grający na przykład na skrzypcach, czy perkusji. Wystąpią też tancerki - mówiła Justyna Boryczka, nauczycielka II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej w Radomiu.

Widownia była pełna. W sali koncertowej zasiedli rodzice, dziadkowie, bliscy młodych artystów. Byli oczywiście ich nauczyciele i koledzy ze szkoły. Ale przyszli absolwenci Konopnickiej, dyrektorzy szkół z Radomia. Była wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska i wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek.

Koncert "Piosenka nie zna granic" zaczął się oczywiście od piosenki "Czy to twoja bajka" z "Akademii Pana Kleksa". A później młodzież przeprowadziła publiczność przez bajkowy świat. Zaśpiewali największe przeboje z kinowych hitów Disneya. Ale była też na przykład "Pszczółka Maja" i to po niemiecku! Uczniowie śpiewali w wielu językach, były utwory wykonywane we wspomnianym języku niemieckim, ale też po francusku, włosku, hiszpańsku, angielsku i oczywiście po polsku.

Koncert "Piosenka nie zna granic" to praca zespołowa. W przygotowaniach uczestniczyli nauczyciele, wśród nich wicedyrektor Edyta Szczepańska - Pałka, ale też Anna Miturska, Justyna Boryczka, odpowiedzialna za dekoracje Iwona Łoboda, Anita Gasek i Agnieszka Zamojć.

Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu uczniów "Konopnickiej"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto