Włodzimierz Łyżwa
Mecz PlusLigi siatkarzy odbył się w nowej hali sportowej przy ulicy Struga w Radomiu. Włodzimierz Łyżwa
W meczu ekstraklasy siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom przegrali 0:3 z GKS Katowice. Mecz rozegrano w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga 63.

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 0:3 (15:25, 24:26, 16:25)
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski 0, Faryna 4, Rusin 12, Berger 8, Lemański 2, Warda 4, Masłowski (libero) oraz Gąsior 6, Parkinson 1, Santana 2, Firszt 0, Woropajew 0.
GKS: Micah Ma'a 5, Jarosz 15, Rousseaux 10, Quiroga 14, Kania 6, Hain 7, Mariański (libero) oraz Domagała 1, Lewandowski 0.
MVP meczu: Jakub Jarosz (GKS Katowice)

Bardzo słaby mecz w wykonaniu radomskiego zespołu, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie.
Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali we własnej hali z GKS Katowice 0:3. Dla zespołu ze Śląska to bardzo ważne punkty, które przybliżają go do udziału w fazie play-off. MVP uznano atakującego GKS Jakuba Jarosza.

Trudno o gorszy początek meczu, niż ten, który swoim kibicom zaprezentowali radomianie. Ledwie się zaczął mecz, a już było widać, że po pierwszej partii zawodnicy Jakuba Bednaruka będą przegrywać. Najpierw 0:3, później 1:5, pierwszy czas przy wyniku 2:8, kolejny przy 3:11, 5:15 i pewna wygrana katowiczan do 15.

Chwała radomskim siatkarzom, że nie poddali się po tak bolesnej lekcji w pierwszym secie. W drugim od początku grali znacznie lepiej, a gdy rywale odskoczyli na pięć punktów (5:10) to mozolnie odrabiali straty. Długo nie mogli wyjść na prowadzenie, aż wreszcie udało im się to w najważniejszym momencie - na 24:23. Wprawdzie była to ostatnia miła ich chwila w tym secie, bo do remisu doprowadził Quiroga, później asa posłał Jarosz, a seta zakończył blok na Pawle Rusinie, to jednak za ambicję Cerrad Enei Czarnym należą się brawa.

W trzecim, który okazał się ostatnim, tej walki było już mniej, a błędów zdecydowanie więcej. Katowiczanie uciekli po zagrywce Micah'a Ma'a na pięć punktów, a później jeszcze zdecydowanie powiększyli tę przewagę. Zespół trenera Grzegorza Słabego mógł spokojnie dokończyć mecz, bawiąc się siatkówką i grając z uśmiechem na ustach. Wygrana 25:16 w dobry sposób oddawała przewagę katowiczan nie tylko w ostatnim secie.

Kolejny mecz radomska drużyna rozegra w poniedziałek, 21 lutego o godzinie 17.30 z Indykpolem AZS w Olsztynie.