MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 69 km od Radomia. Podpowiedzi ciekawych tras na weekend 18 - 19 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawymi trasami nordic walking niedaleko Radomia? Razem z Traseo mamy dla Ciebie kilka propozycji na ten tydzień. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by oswoić technikę. Oto nasze sugestie, gdzie można się wybrać w okolicy Radomia na nordic walking. Tym razem znaleźliśmy trasy w odległości do 69 km od miasta. Przetestuj je i podziel się opinią z innymi.

Spis treści

Nordic walking z Radomia

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 69 km od Radomia. Zobacz, czy szlak polecany przez innych jest ciekawa również dla Ciebie.

Przed drogą upewnij się, jaka będzie pogoda w Radomiu.

W sobotę 18 maja według prognozy pogody ma być 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 36%. W niedzielę 19 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 23°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 41%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: XXVII ZIMOWY PÓŁMARATON PIESZY 25KM

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 26,44 km
  • Czas trwania marszu: 6 godz. i 9 min.
  • Przewyższenia: 88 m
  • Suma podejść: 1 601 m
  • Suma zejść: 1 577 m

Amatorom nordic walking z Radomia trasę poleca Jedrula77

Sielpię od Końskich dzieli zaledwie 10 kilometrów. Ale organizatorzy XVII Zimowego Półmaratonu Pieszego dystans ten zwiększyli do 25 kilometrów. Zbigniew Gontek, kierownik biura, wyznaczył trasę, na którą w sobotni poranek wyruszyło 140 piechurów

Chyba nikt tego nie żałował, ponieważ aura przypominała bardziej wczesną wiosnę niż zimę, a szlak przez koneckie lasy i wioski był bardzo malowniczy. Konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego oraz Klub Turystyki Aktywnej “Pasat”, organizatorzy imprezy, znakomicie przygotowali trasę. Znaki czerwonego szlaku turystycznego były odnowione, a pozostała część drogi przejrzyście oznakowana. Piechurzy wyruszyli z Sielpi w kierunku zachodnim przez Sokołówkę, Sokołów, Dziebałtów do Brodów, gdzie w centrum wioski, w pobliżu ogródka jordanowskiego zapłonęło ognisko, w którym tradycyjnie uczestnicy PTTK-owskich imprez mogli upiec kiełbaski. Można było odpocząć pod wiatą, przy drewnianych stołach po pierwszej 17-kilometrowym odcinku rajdu. Potem, między innymi przez karolinowski las, wędrowcy dotarli do Końskich.

  • Mętę, dzięki uprzejmości szefostwa kubu, urządziliśmy w “Kaesemku” - opowiada prezes koneckiego oddziału PTTK Wojciech Pasek. - Tam nastąpiło podsumowanie wędrówki. Wręczyliśmy dyplomy, rozlosowaliśmy nagrody - niespodzianki.
    Nawiguj

Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ciekoty-Krajno Zagórze-Krajno Pierwsze-Góra Wymyślona-Ciekoty

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 13,13 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 131 m
  • Suma podejść: 161 m
  • Suma zejść: 161 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Radomia poleca Marta_pozoga

Z Ciekot niebieskim szlakiem poszliśmy w kierunku św. Katarzyny, początkowo po szosie ul. Łysogórską. Za Lubrzanką skręciliśmy w prawo, wchodząc na drogę gruntową wiodącą przez łąki i pola, im bliżej zejścia na szosę w Krajnie Zagórze, tym bardziej zarośniętą trawą (chyba dawno temu odświeżali ten szlak), w tle Łysica, po prawej stronie zabudowania. Weszliśmy na szosę w Krajnie Zagórze, kierując się w lewo. Po prawej stronie minęliśmy park rozrywki z miniaturami, dalej po szosie z podejściem pod górę aż do drogi 752.
Tu dla nas był koniec szlaku niebieskiego, bo musieliśmy wracać do Ciekot. Poszliśmy kawałek w górę drogą 752, kierując się w prawo na Krajno Pierwsze. Dalej szliśmy czerwonym szlakiem w kierunku góry Radostowa. Po minięciu zabudowań w Krajnie Pierwszym poszliśmy prosto wzdłuż betonowego muru, za który ma swą siedzibę firma transportowa. Na szlaku w tym miejscu brakuje oznakowania, można się pomylić i zejść drogą asfaltową w dół. Dalej szlak wiedzie grzbietem przez łąki i pola na górę Wymyśloną (krótkie strome podejście), na szczycie której są niewielkie głazy. Widoki przepiękne. Po zejściu z góry postanowiliśmy opuścić szlak czerwony i tuż u podnóża góry Radostowej zejść drogą polną w dół do Ciekot. Widoki na szlaku czerwonym zdecydowanie lepsze niż na niebieskim.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wycieczka po Górach Świętokrzyskich

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 26,42 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 11 min.
  • Przewyższenia: 329 m
  • Suma podejść: 1 600 m
  • Suma zejść: 1 601 m

Dan.wos poleca trasę mieszkańcom Radomia

Do Nowej Słupi można dojechać na różne sposoby aby później wyruszyć pieszo biegiem bądź rowerem przez piękne Góry Świętokrzyskie. Wędrówkę zaczynamy spod bramy do Puszczy Jodłowej - Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Święty Krzyż zmierzamy Droga Królewską która zawdzięcza nazwę pielgrzymujących do klasztoru Królów Polskich. Odwiedzili to miejsce m.in. Kazimierz Wielki czy Władysław Jagieło. Na trakcie królewskim mijamy drewniane stacje Drogi Krzyżowej, Zabytkową Kapliczkę oraz wiekowe drzewa. Na szczyt Łysej Góry wchodzimy przez Bramę, docierając do Klasztoru. Święty Krzyż nazwę zawdzięcza znajdującym się tu Relikwią Drzewa Krzyża przechowywanym od wieków w Klasztorze. Zwiedzić w Klasztorze można kaplice Oleśnickich, Kościół, Muzeum Wystawy Świętokrzyskiej, oraz wejść na Panoramę Świętokrzyską przechodząc tuż obok wieży Radiowo-Telewizyjnej. Drogą asfaltową zmierzamy do Szklanej Huty ( miejscowość nazwę zawdzięcza pracującym tu przed wiekami hutą szkła ). Stąd czerwonym szlakiem zmierzamy do Kakonina. W Kakoninie na szlaku znajduje się drewniana chałupa wiejska sprzed wieków zachowana w doskonałym stanie. Tuż za tym wiekowym budynkiem znów wkraczamy w Puszcze Jodłową, teraz trasa przez 2 km już tylko wiedzie pod górę, aby w końcu znaleźć się na szczycie góry Święty Mikołaj 535m n.p.m.
Na Mikołaju zawracamy podążając tą samą trasą do Nowej Słupi. Z Mikołaja przez Łysice 611 m n.p.m. możemy podążyć do Bodzentyna czy Świętej Katarzyny. W Słupi możemy się posilić, zobaczyć w muzeum jak przed wiekami wytapiali żelazo, zwiedzić kościół parafialny, odwiedzić dużą bibliotekę. Nocleg tu znajdziemy bez problemu w kilkudziesięciu agroturystycznych gospodarstwach oraz Schronisku Młodzieżowym. Na przejście trasy pieszo oraz z poświęceniem czasu na zwiedzanie trzeba przeznaczyć cały dzień. Jednak, kto raz odwiedzi to piękne miejsce będzie zawsze marzył aby znów tu wrócić.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking polega na chodzeniu z kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto