Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Radomiu można przekazać książki innym czytelnikom. W I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO na Ustroniu jest półka do bookcrossingu

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Pierwsze książki już pojawiły się na regale przy I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sandomierskiej w Radomiu.
Pierwsze książki już pojawiły się na regale przy I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sandomierskiej w Radomiu. Archiwum
Niektóre książki nie muszą zalegać na półkach, bo można je nieodpłatnie przekazać dalej do czytania. Taką ideę propagują uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO na radomskim Ustroniu i uruchomili regał z książkami do przekazywania innym.

Przy I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO, przy ulicy Sandomierskiej 20 w Radomiu, od kilku dni działa półka biblioteczna realizująca ideę bookcrossingu. Pomysł wymiany książek, dzielenia się nimi z miłośnikami czytelnictwa, bardzo spodobał się uczniom, którzy postanowili wcielić go w życie.

- Rynek wydawniczy oferuje mnóstwo tytułów, ale - prawdziwy czytelnik to wie - książki są drogie, zajmują miejsce. Do niektórych, po przeczytaniu, nie sposób wrócić. Właśnie dlatego półka jest dostępna dla wszystkich, a w szczególności dla mieszkańców osiedla Ustronie - mówi Daria Sawicka-Krawczyk, dyrektorka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącym STO

Na początek wystawiono 6 tytułów, ale to pierwsza propozycja i jeżeli tylko uda się dotrzeć z ideą bookcrossingu do większej grupy odbiorców, biblioteczka będzie wzbogacona o nowe tytuły. Ruszy wymiana lektur, nowych tytułów.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto