Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny stadion w Radomiu. Jest koncepcja obiektu. Może mieć nawet 8,5 tysiąca miejsc

JP
Zaprezentowana koncepcja stadionu mówi o 5,5 tysiąca miejsc siedzących, ale zdaniem prezydenta Radomia już w pierwszym etapie budowy można ją zwiększyć do 8,5 tysiąca.
Zaprezentowana koncepcja stadionu mówi o 5,5 tysiąca miejsc siedzących, ale zdaniem prezydenta Radomia już w pierwszym etapie budowy można ją zwiększyć do 8,5 tysiąca. Radomskie Centrum Sportu
Jesienią 2018 roku ma być otwarty stadion sportowy przy ulicy Struga. Może mieć nawet 8,5 tysiąca miejsc.

W poniedziałek została przedstawiona koncepcja nowego stadionu Radomiaka, zaakceptowana przez inwestora, którym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy ma powstać projekt budowlany. Po zakończeniu pierwszego etapu budowy jesienią 2018 roku stadion Radomiaka ma mieć osiem i pół tysiąca miejsc - tak zakłada nowy plan inwestycyjny, przyjęty przez władze miasta.

Wymogi licencyjne

- Jesienią 2018 roku przy ulicy Struga powstanie obiekt z dwiema trybunami: jedną na 3,5 tysiąca miejsc oraz drugą na minimum dwa tysiące. Już wtedy stadion będzie spełniał wymogi licencyjne Ekstraklasy, PZPN oraz UEFA III kategorii. Chcemy jednak, aby jeszcze w pierwszym etapie inwestycji wybudowane zostały dwie zadaszone trybuny na łącznie 8,5 tysięcy miejsc. Wiele jednak zależy od tego, czy wykonawca zrealizuje to zadanie za kwotę, którą miasto może na to przeznaczyć. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby piłkarze w 2018 roku zagrali na stadionie z dwiema kompleksowo wykończonymi trybunami. Przy takim rozwiązaniu oświetlenie na stadionie osiągnie 2000 luksów. Płyta boiska będzie podgrzewana. Pod trybuną południową znajdzie się całe zaplecze socjalne dla drużyn piłkarskich Radomiaka, zarówno pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych - mówił podczas prezentacji projektu Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Standardy europejskie

Na tej trybunie znajdą się między innymi loża VIP, sala konferencji prasowych, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów oraz pokój delegata. Ważną informacją jest także ta, że stadion jest zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą widoczność z każdego miejsca na trybunach. Wykonawca, po zaakceptowaniu koncepcji w ramach zamówienia ma wykonać dokumentację projektową. Ma na to dwa miesiące. Następnie musi uzyskać pozwolenie na budowę i może rozpocząć działania.

W skład Radomskiego Centrum Sportu, obok stadionu będzie wchodziła hala sportowo-widowiskowa oraz kompleks tenisowy. Prace przy budowie stadionu będą prowadzone równolegle z tymi na placu budowy hali widowiskowo-sportowej. Budowa głównego obiektu Radomskiego Centrum Sportu ruszyła w maju tego roku. Wykonawcą konsorcjum firm Rosa Bud w partnerstwie z krakowską spółką Maxto. Projekt i budowa hali oraz nowy stadion przy ulicy Struga mają kosztować niespełna 110 milionów złotych.
Zaprezentowana koncepcja stadionu mówi o 5,5 tysiąca miejsc siedzących, ale zdaniem prezydenta Radomia już w pierwszym etapie budowy można ją zwiększyć do 8,5 tysiąca.

ZOBACZ TEŻ: Budowa stadionu i hali sportowo - widowiskowej w Radomiu /echodnia.eu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto